Kā izvairīties no GRIPAS un kā ārstēties ar dabiskiem līdzekļiem

GripaGripa Latvijā parādās ziemas mēnešos un pavasara sākumā. Ne viens no mums nav pasargāts no saslimšanas, taču lielākam komplikāciju riskam ir pakļautas grūtnieces, bērni un cilvēki, kuri vecāki par 65 gadiem, kuriem ir svarīgi vakcinēties pret gripu. Novājināta imūnsistēma, stress, neveselīgs uzturs un nepietiekošs miega daudzums pastiprina risku saslimt ar gripu. Par dabiskiem profilakses un ārstniecības līdzekļiem pret gripu, stāsta homeopāts Juris Jakušenoks.

Kas ir gripa un kā ar to iespējams inficēties?

Gripa ir īpaši lipīga elpceļu slimība, ko izraisa gripas vīruss. Šis vīruss izplatās pa gaisu ar siekalu pilieniem, gripas slimniekam runājot, klepojot vai šķaudot 1,5 – 2m radiusā. Ar gripu iespējams inficēties arī sarokojoties ar gripas slimnieku, aprūpējot viņu, pieskaroties priekšmetiem, kam pieskāries ar gripu slims cilvēks, piemēram: rokturi, veikalu grozi, auduma dvieļi,  nepietiekami nomazgāti trauki. Slimnieks var inficēt citus īsi pirms simptomu parādīšanās un līdz pat 5.-7. slimības dienai. Slimības simptomi parādās 48 – 72h laikā pēc inficēšanās.

Gripai ir raksturīgs pēkšņs sākums un simptomi:

– drudzis,
– nespēks,
– stipras galvassāpes,
– rīkles iekaisums, kas izraisa stipras sāpes,
– aizlikts deguns,
– sauss klepus,
– kaulu sāpes,
– sāpes acu ābolos,
– iespējama vemšana, caureja

Ieteikumi, lai aizsargātu sevi un citus pret gripu:

– Stiprini savu imunitāti – ēd veselīgu uzturu, izgulies, sporto, dodies svaigā gaisā vismaz 30 minūtes dienā.
– Regulāri mazgā rokas ar ziepēm vai izmanto roku dezinfekcijas līdzekli;
– Ja rokas nav mazgātas, nepieskaries mutei, degunam un acīm;
– Katru dienu vēdini telpas un mitrini telpās gaisu, jo sausais gaiss veicina baktēriju vairošanos;
– Pēc iespējas retāk apmeklē vietas, kur uzturas daudz cilvēki – pasākumus, sabiedrisko transportu, aptiekas u.c.;
– Paliec mājās, ja esi saskarē ar slimu ģimenes locekli;
– Centies izvairīties no tuva kontakta ar gripas slimnieku;
– Ja saslimsti, cieni sevi un neaplipini citus – nekavējoties dodies mājās;

Šo ieteikumu ievērošana var palīdzēt tev izvairīties no gripas un apturēt gripas izplatīšanos sabiedrībā. Taču, ja tu jau esi saslimis ar gripu, lasi par dabiskiem ārstniecības līdzekļiem, lai ātrāk izveseļotos.

7 dabiski ārstniecības līdzekļi, kuri palīdzēs izveseļoties no gripas

Vispirms, ir svarīgi uzsākt ārstēšanos pie pirmajām saslimšanas pazīmēm, nevis nogaidīt, kad vīruss pieņemsies spēkā.

1. Vitamīns C (1,000 mg 2x dienā)

C vitamīns palīdz imūnsistēmas stiprināšanai, saīsina slimības ilgumu un saslimšanu biežumu. Lieto 1000 mg C vitamīna katru dienu, lai izvairītos no gripas, un 2000 mg dienā, ja ir parādījušies simptomi. Vienlaikus ēd augļus un dārzeņus, kas satur daudz vitamīnu C.

2. Vitamīns D3 (2,000 vienības dienā)

Gandrīz 90 procentiem cilvēku ir D vitamīna trūkums. Pētījumi liecina, ka zems D vitamīna līmenis ir saistīts ar biežāku saaukstēšanos un lielāku risku saslimt ar gripu.

3. Ehinācijas tēja

Šis augs palīdz organismam cīnīties pret infekcijām, taču to ir svarīgi uzsākt lietot pie pirmajām saslimšanas pazīmēm. Ehinācija darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis un iznīcinoši cīnās ar rauga un cita veida sēnītēm. Pie pirmajiem simptomiem, ieteicams izdzert 5 ehinācijas tējas krūzes un, turpmākajās dienās, turpināt pa 1 tējas krūzei. Ja nepatīk dzert tēju, tad ehinācija ir pieejama arī tablešu un tinktūru veidā.

4. Aflubin

Aflubin ir homeopātiskas zāles, kuras lieto gan gripas profilaksei, gan ārstēšanai. Tās palīdz atvieglot un izārstēt drudzi, iesnas, šķavas, sausu klepu, muskuļu un locītavu sāpes, atvieglo gripas izraisītus gremošanas procesu traucējumus – sliktu dūšu, vemšanu, lēkmjveida sāpes vēderā. Kā profilakses līdzekli lieto 2 reizes dienā, kā ārstniecības līdzekli biežāk, atbilstoši ražotāja instrukcijām.

5. Plūškoks (10 mL dienā)

Tiek uzskatīts, ka šis augs var deaktivizēt gripas vīrusu un dabiski stimulēt imunitāti. Plūškoks palīdz ārstēt gripu, mazina sinusa sāpes un bronhu iekaisumu.

6. Cinks

Cinks atbalsta imūnsistēmu un tam piemīt pretvīrusu iedarbība. Tas darbojas vislabāk, ja tiek lietots pie pirmajām slimības izpausmēm. Cinks organismā stimulē T šūnas, kas palīdz atpazīt un iznīcināt baktērijas un vīrusus. Cinks var samazināt slimības simptomus, bet pārmērīgi daudz to lietojot, tas nebūs labs veselībai.

7. Probiotiķi

Probiotiķi palīdzēs atgūt veselībai nepieciešamo labo baktēriju līdzsvaru zarnās, kas var ievērojami palīdzēt uzlabot imūnsistēmas darbību un izvadīt atkritumvielas no organisma.

Ēdieni, kas palīdzēs atveseļoties

Izvēlies vieglus un viegli sagremojamus pārtikas produktus. Vistas gaļas zupu, liellopu kaulu buljona zupas, vārītus dārzeņus. Ja tev nav apetītes, nespied sevi ēst.

ŪDENS

Adekvāta hidratācija ir galvenais līdzeklis gripas vīrusa un baktēriju izskalošanai no organisma. Diennaktī nepieciešams izdzert vismaz 2l ūdens. Dzer zāļu tējas. Vari dzert arī zaļo un melno tēju, kas ir spēcīgi antioksidanti. Mēģini izdzert 200 ml šķidruma ik pēc 1 stundas.

KARSTS ŪDENS AR CITRONU, MEDU UN KANĒLI

Medus un kanēlis palīdz novērst gļotu uzkrāšanos un noturēšanos. Medu pievieno tikai tad, kad ūdens jau ir dzeršanai piemērotā temperatūrā, lai medus nezaudētu savas vērtīgās īpašības.

INGVERS

Pagatavo tēju no ingvera, un, kad tēja ir dzeršanai piemērotā temperatūrā, pievieno klāt medu.

ĶIPLOKI UN SĪPOLI

Abi šie dārzeņi palīdz uzlabot imūnsistēmas darbību.

Uzmanību!

Nekavējoties sazinies ar savu ārstu, ja tev vai tuvajiem rodas gripas izraisītas komplikācijas, piemēram: pneimonija vai ir augsta temperatūra, kura nesamazinās.

Ja tev  ir hroniska saslimšana vai esi grūtniece, saslimstot ar gripu, nekavējoties sazinies ar savu ārstu.

Foto: Shutterstock