Neglītā aukstumpumpa – ko darīt, lai herpes vīruss neaktivizējas?

herpes

Sāpīga, neglīta un ilgi dzīstoša – aukstumpumpa nekad nav gaidīts viesis. Diemžēl ar to dzīves laikā, pie tam – ne reizi vien, saskaras vairums cilvēku. Aukstumpumpas izraisītājs ir herpes vīruss, ar ko inficēta lielākā daļa cilvēku. Parasti šī vīrusa klātbūtni organismā nejūtam, taču tā izpausmi aukstumpumpas veidolā var provocēt dažādi apstākļi, tostarp novājināta imunitāte un laika apstākļi, kas raksturīgi gada aukstajai sezonai.

Inficēšanās ar herpes vīrusu parasti notiek jau agrā bērnībā ikdienišķu, sadzīvisku kontaktu ceļā, jo tas ir ārkārtīgi lipīgs. Kad ar vīrusu esam inficējušies, tas turpina mūsu organismā snaust visu atlikušo mūžu līdz rodas labvēlīgi apstākļi tam izpausties, piemēram, lieli pārdzīvojumi un stress vai slimība, kas novājina imunitāti.

Herpes vīrusa gadījumā liela nozīme ir profilaksei. Diemžēl brīdī, kad uz lūpas, ap deguna nāsīm vai citviet uz sejas parādījušās sūrstošās, ar šķidrumu pildītās čūliņas, jau sākusies herpes vīrusa otrā fāze, kad to apstādināt ir teju neiespējami. Tas ir brīdis, kad atliek cīnīties ar vīrusa izpausmes sekām, cenšoties aukstumpumpu dziedēt ar medikamentus saturošiem krēmiem vai ziedēm.

Ko darīt, lai aukstumpumpas piemeklētu iespējami retāk:

  • Jo organisms ir stiprāks, jo mazākas iespējas, ka austumpumpa uzmetīsies. Organismu var stiprināt ar vitamīniem un dažādiem dabas līdzekļiem, un uzmanību tam pievērst īpaši ieteicams laikā, kad apkārt plosās sezonālās saslimšanas vai arī tajā gada laikā, kad zināt, ka aukstumpumas piemeklē biežāk tieši jūs.
  • Papildu aizsardzība un imunitātes stiprināšana noderēs arī brīžos, kad ilgstoši atrodaties paaugstinātas slodzes un stresa apstākļos.
  • Aukstumpumpu visefektīvāk var apturēt brīdī, kad tā vēl nav izsitusies, – herpes vīrusa pirmajā stadijā. Par draudošu aukstumpumpu vēl pirms izsitumiem var liecināt nieze un dedzināšanas sajūta.
  • Ja šādas diskomfortu raisošas sajūtas parādās uz lūpas, deguna apkaimē vai citviet uz sejas, svarīgi censties herpes vīrusu apturēt tā pirmajā stadijā, liekot lietā efektīvo ziedi ādas un gļotādas kopšanai Larifan Ungo.

Aukstumpumpa

Kas vislabāk pasargā no herpes vīrusa izpausmēm?

Herpes vīrusa profilaksei speciālisti parasti rekomendē tādus līdzekļus, kas spēj celt organisma dabiskās aizsargspējas – šādas īpašības piemīt dubultspirālisko ribonukleīnskābi (dsRNS) saturošiem krēmiem un ziedēm.

Ziede Larifan Ungo ir izstrādāta ādas un gļotādu kopšanai, un papildu vērtību tai piešķir patentēta dabīgas izcelsmes sastāvdaļa dsRNS Larifan – tā ne vien stiprina organisma lokālo pretestības spēju pret dažādiem nevēlamiem apkārtējās vides faktoriem, bet arī ierobežo vīrusu nokļūšanu organismā.

Profilakse un savlaicīga rīcība ir atslēga

Cilvēkiem, kurus aukstumpumpa piemeklē bieži un sezonāli, visprātīgāk ir negaidīt brīdi, kad parādās herpes vīrusa pirmās pazīmes, piemēram, dedzināšana un nieze, bet rīkoties profilaktiski – lietojot tam piemērotus preparātus un līdzekļus, piemēram, lūpu balzāmus, krēmus vai ziedes. Šādu profilaksi var īstenot arī brīžos, kad plānojat fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, esiet kādā publiskā pasākumā, kur uzturas daudz cilvēku, vai kādu no mājiniekiem piemeklējusi vīrusa infekcija vai uzmetusies aukstumpumpa.

Lai herpes vīrusa izplatību ģimenē ierobežotu, svarīgi padomāt par tādiem profilakses pasākumiem kā dvielis, trauki un gultasveļa, – iespēju robežās tiem jābūt individuālā lietošanā, un tie pēc lietošanas jāmazgā pietiekami augstā temperatūrā, lai vīrusu iznīcinātu. Herpes vīruss ir ļoti lipīgs un parasti izplatās tieši šādā veidā – kopīgi lietojot sadzīviskus priekšmetus un lietas.
Dodoties ikdienas gaitās ārpus mājas, ieteicams deguna gļotādu pārklāt ar Larifan Ungo ziedi, savukārt lūpām lietot, Larifan lūpu balzamu – tas noderēs ne vien aukstumpumpu profilaksei, bet arī sausu un sasprēgājušu lūpu ādas kopšanai. Kā nekā, kā “ieejas vārtus” organismā herpes vīruss labprāt izmanto tieši bojātu un vēja un temperatūras svārstībās cietušu lūpu ādu.

Larifan – Tavai aizsardzībai!

Larifan ir Latvijā radīti produkti, kas tapuši, izmantojot unikālu biotehnoloģiju. To sastāvā ir patentēta, dabiskas izcelsmes dsRNS (dubultspirāliskā ribonukleīnskābe), kas aktivizē organisma dabīgās aizsargspējas un pasargā pret dažādiem kaitīgiem ārējās vides faktoriem, īpaši pret vīrusu un mikrobu iekļūšanu un attīstību organismā.

Izmanto Larifan profilaksei un aizsardzībai, tai skaitā herpes vīrusa un elpceļu vīrusiem.

Larifan Ungo ziede

Foto: Publicitātes