Padomi tavai veselībai

Aukstumpumpa herpes

Neglītā aukstumpumpa – ko darīt, lai herpes vīruss neaktivizējas?

Aukstumpumpas izraisītājs ir herpes vīruss, ar ko lielākā daļa cilvēku inficējas jau agrā bērnībā ikdienišķu kontaktu ceļā, jo tas ir ārkārtīgi lipīgs. Vīruss organismā snauž visu cilvēka mūžu līdz rodas apstākļi, kas tam ļauj izpausties – nosalšana, caurvējš, lieli pārdzīvojumi, stress vai slimība, kas novājina imunitāti.

Lasīt vairāk
Sirds veseliba

Sirds veselība pusmūžā: kā saglabāt sirdi veselu un spēcīgu?

Novecojot, palielinās dažādu slimību risks, un tas jo īpaši attiecas uz sirds un asinsvadu slimībām. Rūpējoties par sirds veselību savlaicīgi, tai skaitā, veicot profilakses pārbaudes un apzinoties galvenos riska faktorus, būtiski palielinās iespēja uzturēt labu veselību un augstu labu dzīves kvalitāti gan pusmūžā, gan vecumdienās.

Lasīt vairāk
Krūts vēzis

Krūts vēzis – arvien “jaunāks”. Palīdzēt var zināšanas un regulāras pārbaudes

Gan pasaulē, gan Latvijā saslimstība palielinās. Labā ziņa – krūts vēzi modernā medicīna spēj ārstēt ļoti sekmīgi, gluži kā hronisku slimību, ar kuru var dzīvot gadiem. Ja vien slimību atklāj un sāk ārstēt laikus. Tāpēc oktobrī, kas ik gadu aizrit krūts veselības zīmē, kliedējam mītus par šo ļaundabīgo audzēju un atgādinām, cik būtiski ir regulāri veikt krūšu veselības pārbaudes.

Lasīt vairāk
Imunosil Virufix

Ziema nāk. Kāpēc atkal komplektā ar vīrusiem?

Katru rudeni mēs varonīgi stājamies pretī vīrusu sezonai. Un bieži arī saslimstam! Par spīti tam, ka visu vasaru esam uzņēmuši saules vitamīnu, ēduši svaigus dārzeņus, ogas, augļus un daudz veltījuši laika peldēšanai, braukšanai ar riteni un citām veselīgām aktivitātēm – ko vēl vairāk?!

Lasīt vairāk
Aknu+veseliba_cukurs

Cukurs un aknu veselība

Aknas ir cilvēka lielākais iekšējais orgāns, kas veic simtiem dažādu funkciju. Aknu slimību profilaksē būtiski izvairīties no faktoriem, kas var veicināt aknu bojājumus. Liela loma aknu veselības uzturēšanai ir uzturam un fiziskajām aktivitātēm.

Lasīt vairāk
Bērna imunitātes stiprināšana

Bērna imunitātes stiprināšana

Kā stiprināt bērna imunitāti, ir jautājums, kas nodarbina vecāku prātus. Vasaras sauli nomainījuši drēgni rudens vēji, un tas ir pārbaudījums bērna imūnsistēmai, kas vēl nav tik attīstīta kā pieaugušajiem, tādēļ aizsargspēju stiprināšanai jāvelta pastiprināta uzmanība!

Lasīt vairāk