Jauns palīgs Covid-19 profilaksei un imunitātes spēcināšanai

Materiāls paredzēts veselības aprūpes speciālistiem.

C vitamīns un Covid-19

Koronavīruss jeb Covid-19 vairs nav nekāds jaunums. Gluži pretēji, pamazām sākam to uztvert kā savas dzīves sastāvdaļu –  jaunais normālais ir, ejot ārā no mājas, līdzi paņemt sejas masku, ieejot veikalā – dezinficēt rokas un ieturēt distanci. Ģimenes ārsta norādījumi saslimšanas gadījumos parasti ir pašizolācija, litriem ūdens un vitamīns C.

Ieteikumu pastiprināti lietot C vitamīnu, ārsti pamato ar pētījumiem, kas liecina, ka vitamīns C atvieglo atveseļošanās gaitu no Covid-19 vieglas un smagas formas pacientiem, un to, ka šo vitamīnu kā antioksidantu lieto intravenozi pacientiem smagos saslimšanas gadījumos, lai palīdzētu pacienta organismam tikt galā ar oksidatīvo stresu¹. Papildus vitamīns C stiprina sīko asinsvadu sieniņas un vienkārši palīdz organismam cīnīties ar iekaisumiem, kas var rasties pie šī vīrusa.

Statistikas dati parāda, ka ar Covid-19 saslimušajiem lielākoties asinīs vitamīna C līmenis ir bijis zems. Tāpēc ir ieteicams sākt uzņemt šo vitamīnu papildus jau laicīgi, profilakses nolūkos. Spēcināsim imunitāti negaidot vīrusa tuvošanos savas saimniecības izveidotajam burbulim – jo zināms, ja saslimst viens no mājsaimniecības, tad slimo visi.

Protams, C vitamīnu var uzņemt dažādi. No bērnības atceramies, ka jāēd augļi un dārzeņi, upeņu ievārījums un jādzer tēja ar krietnu devu citrona, un tomēr, nav iespējams ik dienu apēst un izdzert tik daudz, lai uzņemtu nepieciešamo C vitamīna daudzumu. Pie tam skābi saturoši produkti, kairina kuņģi un tos neiesaka ilgstoši lietot cilvēkiem ar problēmām šajā jomā.

Ar uzturu ir iespējams uzņemt apmēram 100 mg vitamīna C dienā, taču gada aukstajā sezonā deva ir jāpalielina. Jāņem vērā, ka gastroenterologi brīdina – skābe, ko izraisa skābu produktu lietošana, maina PH līmenī barošanas traktā un tas var izsaukt sāpes kuņģī un papildus kairinājumu, ko ir īpaši svarīgi zināt cilvēkiem ar kuņģa problēmām.

LYL Premium C

Iepazīstinām ar jaunumu – Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® LYL premium C:

  • tas ir dabisks,
  • 2 kapsulas satur 1004 mg C vitamīna,
  • īpašā LYLsmart™ tehnoloģija nodrošina, ka vitamīns C uzsūcas organismā pakāpeniski (aptuveni 8 stundas). Šī lēnā uzsūkšanās ļauj organismam C vitamīnu izmantot atbilstoši organisma prasībām un pilnvērtīgi, nodrošinot iedarbības augstāko efektivitāti,
  • pateicoties ilgstošai izšķīšanai, tiek novērsts kuņģa kairinājums un mazināta alerģiskas reakcijas iespējamība,
  • bezskābes C vitamīns  –  ne tikai nekairinās kuņģi, bet palīdzēs tam labāk darboties²,
  • papildināts ar bioflavonoīdiem – hesperidīnu, kvercetīnu un rutīnu. Tie palīdz uzsūkties C vitamīnam, jo aizkavē vitamīna oksidēšanos un uzlabo mūsu organisma šūnu elpošanu. Kā arī uzlabo asins kapilāru veselību, regulē cukura līmeni asinīs, samazina holesterīna saturu asinīs un normalizē žults sastāvu un, kas ir svarīgi daudziem no mums, palielina izturību pret stresu un mazina nogurumu.

Izmantotie avoti:
¹https://doi.org/10.3389/fmed.2020.559811
²https://www.agfonds.lv/biokimija/bioflavonoidi/

Foto: Canvas
Sadarbībā ar LYL love your life®