Zinātniski apstiprināts – LYL sunD3 palīdz atlabt no Covid-19.

Materiāls paredzēts veselības aprūpes speciālistiem.

Pētījums par D vitamīnu un Covid-19

Laikā, kad piedzīvojam Covid-19 pandēmijas ceturto vilni, Latvijas farmācijas zīmols LYL love your life®, sadarbībā ar Latvijas ārstu – pētnieku komandu, turpinot pētījumu virkni par LYLsunD3 iedarbības efektivitāti, pievērsies un starptautiskas nozīmes pētījumā radis apstiprinājumu spējai, atvieglot Covid-19 atveseļošanās gaitu.

Atbildīgais pētnieks un profesors Valdis Pīrāgs komentē šī pētījuma nozīmīgumu: “Pasaulē ir pētījumi par Covid-19 un D3 vitamīna korelāciju. Taču tāds pētījums, kādu veica mūsu komanda, apskatot kāda ir D3 vitamīna ietekme uz Covid-19 pacientu slimības gaitu īsā laika periodā, 6 dienās, ar lielām spreja formas devām, nav veikts nekur citur pasaulē. Šis pētījums ir unikāls.”

Pēdējo divu gadu laikā zīmols LYL love your life® veicis jau četrus vērienīgus pētījumus, apskatot D3 vitamīna formu efektivitāti un iedarbību organismā. Nesen noslēgušies divi pēdējie pētījumi, kuru mērķis bija novērot LYLsunD3 ietekmi uz konkrētām mērķa grupām, tostarp senioriem, personām ar virssvaru un hospitalizētiem Covid-19 pacientiem.

LYL sunD3 sprejs

“Mūsu zīmola filozofija balstās uz būšana kopsolī ar pasaulē aktuālo, inovatīvākajām nozares tehnoloģijām un akcentu uz dabiskām sastāvdaļām. Tas ļauj piedāvāt patērētājam pasaules līmeņa produktus. Atzīstu, likt savu produktu zem pētnieku lupas bija risks, bez tam ar tik pretenciozu mērķi – atrast efektivitātē jaudīgāko D3 vitamīnu un pierādīt tā spēju labvēlīgi ietekmēt Covid-19 atveseļošanās gaitu. Esam guvuši zinātnisku apstiprinājumu LYL sunD3 potenciālam”, atzīst zīmola LYL love your life® radītājs Klaids Grunte.

2020. gada sākumā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes laboratorijā tika veikts pirmais pētījums. Tas pievērsās mūsu tirgū pieejamām D3 vitamīna aerosola formām, izpētot to uzsūkšanos un drošumu. Šajos mērījumos kā absolūts līderis sevi pierādīja LYLsunD3 PROFESSIONAL LYLmicro™, kas trijos dažādos uzsūkšanās laika periodos (30 minūtes, 3 stundas un 16 stundas pēc izsmidzināšanas) uzrādīja aptuveni 4 reizes labākus dotumus par citiem D3 vitamīna spreja produktiem.

Otrā randomizētā, placebo kontrolētā, neatkarīgā pētījuma, kurā piedalījās vairāk kā 100 Latvijas iedzīvotāji, 30 dienu garumā uzņemot D3 vitamīna un placebo produktus, secinājumi sniedza apstiprinājumu – LYLsunD3 LYLmicro™ spreja forma spēj vidēji paaugstināt kopējā D vitamīna līmeni asinīs par 132% tikai 30 dienu laikā.

Nākamais randomizēts salīdzinošo grupu pētījums par LYLsunD3 PROFESSIONAL   ietekmi uz D3 vitamīna līmeni asinīs nesa nozīmīgus rezultātus par labu personām ar lieko svaru un vecākās paaudzes pārstāvjiem.

Tika pierādīts, ka indivīdiem ar virssvaru, aptaukošanos (ķermeņa masas indekss lielāks par 25 kg/m2) un D vitamīna deficītu (zemāks par 20 ng/ml), lietojot LYLsunD3 PROFESSIONAL 4000 SV dienā, vidēji par 112% pieaug kopējā D vitamīna koncentrācija asinīs.

Tāpat senioriem, kas sasnieguši vecumu virs 50 gadiem, ar D vitamīna deficītu (zemāks par 20 ng/ml), lietojot LYLsunD3 PROFESSIONAL 4000 SV dienā, par vidēji 95% pieauga kopējā D vitamīna līmenis asinīs.

Bez tam abos šajos secinājumos ir vēl viens atzīmējams lielums – pozitīvais rezultāts tika panāks tikai 30 dienu laikā un atzīts kā organismam drošs.

Efektīvākā D3 vitamīna forma saslimušajiem ar Covid-19

Šī gada sākumā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, profesora Valda Pīrāga vadībā norisinājās pētījums, ar mērķi noteikt D vitamīna uzkrāšanās organismā īpatnības stacionētiem Covid-19 pacientiem, papildus nosakot iekaisuma marķieru izmaiņas D3 vitamīna lietotāju un placebo grupā.

Kopā pētījumā tika analizēti 300 brīvprātīgi piekritušie dalībnieki – hospitalizēti pacienti, kas bija nonākuši stacionārā gan ar vieglu, gan smagu slimības gaitu. Pēc izslēgšanas kritērijiem pētījumam kvalificējās 100 hospitalizēti pacienti vecumā virs 18 gadiem ar pozitīvu SARS – CoV – 2 RNS testu un nepietiekamu vai deficīta D vitamīna līmeni asinīs (zemāks par 30 ng/ml). Visi pacienti pēc nejaušības principa tika iedalīti divās grupās: terapeitiskā grupa saņēma D3 vitamīnu (LYLsunD3 4000 SV/3x/d) un kontroles grupa saņēma placebo spreju.

Pētījuma rezultāti sniedza pārliecinošus secinājumus – D3 vitamīna spreja forma ir izvēles preparāts straujai D vitamīna deficīta novēršanai slimnīcā hospitalizētiem pacientiem ar Covid-19 pneimoniju un citām akūtām iekaisīgām slimībām. Jau sešu lietošanas dienu laikā smagas slimības gaitas pacientiem D vitamīna līmenis asinīs vidēji pieauga par 88%.

Tāpat rezultāti apliecināja, ka LYLsunD3 lietošana par 3 reizēm pazemina iekaisuma marķiera – C-reaktīvā olbaltuma (CRO) līmeni Covid-19 pacientiem, kas nozīmē, ka šiem pacientiem ir labākas cerības ātri izveseļoties bez lielām komplikācijām.

Zinātniski pierādīta iedarbības efektivitāte

Apkopojot minētajos pētījumos pierādīto un publiski pieejamo informāciju, LYL sunD3 ir atzīts kā D3 vitamīns ar augstāko pierādīto iedarbības efektivitāti starp pieejamiem līdzīgiem D3 vitamīna produktiem tirgū.

LYL sunD3 ir dabiskas izcelsmes D3 vitamīns izsmidzināmas mikroemulsijas LYLmicro™ formā, bagātināts ar dabisku saldinātāju – ksilītu, kas kalpo mutes un zobu veselībai. LYL sunD3 spreja flakoni ir ērti un paredzēti līdz 125 lietošanas reizēm jeb 4 lietošanas mēnešiem. Šajā produktu līnijā ir pieejams:

LYL sunD3 4000 SV – D vitamīna deficīta un nepietiekamības novēršanai;

LYL sunD3 2000 SV – D vitamīna optimāla līmeņa uzturēšanai; 

LYL sunD3 KID – drošs D3 vitamīns pašiem mazākajiem no 1 līdz 7 gadu vecumam. 

Ar pētījumu apkopojumu plašāk iepazīties var: https://www.lyl-micro.com/lv/

Foto: Canvas.com
Sadarbībā ar :LYL love your life®