6 veidi, kā izvairīties no saaukstēšanās, vīrusiem un gripas.

saauksteshanasTuvojoties vīrusu un gripas sezonai ir vērts ieklausīties speciālistu padomos, lai sevi pasargātu no sāpēm, klepus un  drudža.

1. MITRINI GAISU. Gripas un citi vīrusi “plaukst un zeļ” telpās, kurās ir sauss gaiss. Iegādājies gaisa mitrinātāju vai vienkārši uzliec bļodiņu ar ūdeni uz radiatora.

2. SPORTO. Cilvēki, kuri ir fiziski aktīvi, saslimst daudz retāk nekā tie, kuri nesporto.

3. ĒD VESELĪGI. Šis nav laiks, kad uzsākt diētu. Kaloriju skaita samazināšana padara tevi ievainojamāku pret vīrusiem.

4. IZGULIES. Ja tavs naktsmiers regulāri ir mazāks par 7h, tas trīskāršo iespēju saaukstēties, nekā, ja tu gulētu 8h katru dienu.

5. MAZGĀ BIEŽĀK ROKAS. Ziepes un ūdens nonāvē baktērijas, taču pie noteikuma, ka mazgā rokas vismaz 20 sekundes. Ir svarīgi iemācīt arī bērniem, kā pareizi magāt rokas, jo tas palīdzēs pasargāt no saslimšanām. Tas noderēs ne tikai rudenī un ziemā, bet, iespējams, mazinās saslimšanu biežumu visa gada garumā.

6. VAKCINĒJIES PRET GRIPU. Daudz tiek runāts, cik svarīgi ir vakcinēties pret gripu cilvēkiem, kuri ir riska grupās (grūtnieces, seniori vecāki par 65 gadiem, cilvēki ar hroniskām slimībām), bet kāpēc gripas vakcīna ir tikpat vajadzīga arī tiem, kuri ir jauni un veseli, lasi šeit.

10 soļi, kā stiprināt savu imunitāti dabīgā veidā, uzzini šeit.