ANTIBIOTIKU lietošana… Vai ir veids kā pasargāt organismu?

Antibiotikas un probiotiķi

Ārsts izraksta antibiotikas, lai cīnītos ar infekciju, iekaisumu vai vīrusu. Taču šim labajam darbam nāk līdzi blakusefekts – būtiski ietekmēta zarnu mikroflora un pat iznīcināta liela daļa labo baktēriju. Tāpēc ir daži pamatprincipi, kurus jāievēro, lai atvieglotu organismu, antibiotiku lietošanas laikā un pēc tā.

Pētījumos minēts, ka plaša spektra antibiotikas var ietekmēt līdz pat 30% zarnās mītošo baktēriju, tā izraisot straujas un ievērojamas izmaiņas mikroflorā. Kad antibiotiku kurss ir iziets, mikroorganismi ne vienmēr spēj atjaunot sākotnējo stāvokli pašu spēkiem. Antibiotiku ietekmētās nelabvēlīgās izmaiņas paliek vēl uz ilgāku laika periodu – nedēļām un pat mēnešiem ilgi.

Kā palīdzēt organismam paātrināt atlabšanu un sniegt atbalstu?

Pirmkārt, vērtīgi ir organismu sagatavot jau pirms antibiotiku kursa uzsākšanas. Ārsti iesaka veikt izmaiņas uzturā – nelietot cukuru, uzņemt vairāk šķiedrvielas un dārzeņus, un samazināt ikdienas stresu, jo tieši tas un neveselīgs dzīves veids bieži izjauc harmoniju cilvēka organismā un tajā sāk attīstīties iekaisuma procesi un slimības.

Antibiotiku lietošanas laikā un arī pēc antibiotiku kursa, speciālisti atzinuši trīs organisma veselībai labvēlīgus “vaļus” – iepriekš minētais uzturplāns, dienas laikā liels daudzums uzņemtā šķidruma un probiotiķi, kas sekmētu aizsardzības armijas zaudētās daļas – mikrofloras – atjaunošanu, lai tā atkal atgūtu normālo kareivju skaitu un spētu gan pasargāt organismu, gan nodrošināt savas pārējās funkcijas, piemēram, atbalsta sniegšanu imunitātei. Ievēro, ka probiotiķi ir jāuzņem vismaz 2 stundas pēc antibiotiku lietošanas. Kā arī sekojot speciālistu ieteikumam, 1 līdz 4 nedēļu garumā pēc antibiotiku kursa beigām.

Kā izvēlēties īsto probiotiķi?

Jāpatur prātā, ka antibiotiku lietošana spēj iznīdēt lielu daudzumu dažādu veidu labo baktēriju. Tas nozīmē, ka probiotiķa tiešais uzdevums ir piegādāt zaudētās baktērijas un atjaunot normālu vidi zarnās. Ir vairāki svarīgi faktori, kas jāņem vērā, izvēloties probiotiķi:

  1. Pētot dažādo produktu iepkojumu, svarīgi pievērst uzmanību baktēriju daudzumam – kāds ir baktēriju kopskaits vienā kapsulā jeb vienā dienas devā. Baktēriju skaitam ir jābūt mērāmam miljardos.
  2. Būtiska ir arī baktēriju dažādība jeb sugu daudzveidība. Viena baktēriju suga nevar paveikt to, ko var izdarīt cita, lai arī reizēm to funkcijas pārklājas. Jo dažādākas baktērijas produkts satur, jo lielāks labums tiks sniegts organismam.
  3. Ieteicams, izvēlēties simbiotiķi – tas ir probiotiķis, kas satur prebiotikas. Prebiotiķis ir barības viela baktērijām un tā klātbūtne ir jo īpaši svarīga antibiotiku lietošanas laikā – baktērijām, nonākot kuņģa-zarnu traktā ir nepieciešama barība, kas veicina baktēriju augšanu un aktivitāti.

Mūsdienās, pateicoties ražošanas tehnoloģiju attīstībai, ir vērtīgi arī sekot tiem aspektiem, kas atvieglo ikdienu – lai probiotiķa dienas deva nav 3 vai 6 kapsulas, un lai produkta glabāšanu neierobežo temperatūras svārstības, piemēram, nosacījums, glabāt tikai ledusskapī.

Latvijas Jauno Gastroenterologu biedrība iesaka izvēlēties probiotiķi LYLBIOTIC, jo tam ir lielākais tirgū pieejamais baktēriju skaits vienā kapsulā – 28 miljardi baktēriju. Tāpat arī baktēriju daudzveidība ir plaša – 9 dažādas sugas: bifidobaktērijas (Bifidobacterium longum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis), laktobaktērijas (Lactobacillus reuteri, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum) un, pie antibiotiku lietošanas tik svarīgās, Saccharomyces boulardii baktērijas.

LYLbiotic probiotiķis

LYLBIOTIC ir simbiotiķis, jo tā sastāvā atrodas prebiotika – inulīns, kas tiek atzīts arī kā ļoti laba šķiedrviela. Inulīns atjauno mikrofloras līdzsvaru tievajā zarnā, spēcina zarnu epitēlija barjeras funkciju jeb izturību pret nelabvēlīgām baktērijām.

Pateicoties īpašajam LYLBIOTIC kapsulas apvalkam DRcaps™ un ražošanas inovatīvajai liofilizācijas metodei, kas baktēriju kultūras pasargā no ārējās vides negatīvās ietekmes, baktērijas aktivizējas tikai un vienīgi tad, kad nokļuvušas galamērķī jeb zarnās. Turklāt šis produkts nav jāuzglabā ledusskapī. To var ērti ņemt līdzi ikdienas gaitās.

LYLBIOTIC dienas deva ir tikai viena kapsula dienā. Bez tam aprēķini, izvērtējot publiskā telpā pieejamo informāciju, liecina ka šis probiotiķis ir cenā visizdevīgākais, jo 1 miljards baktēriju vidēji izmaksā 0,03 EUR (Avots: www internetaptieka.lv, 20.10.2021.).

LYLBIOTIC – un tavam organismam tiek sniegts labākais, lai pasargātu un atvieglotu atjaunošanos antibiotiku kursa laikā un pēc tā.

Pērc LYLBIOTIC aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi līdz 20%.

Foto: Canvas
Sadarbībā ar LYL love your life®