Treniņi lieliskam augumam un 5 ieguvumi veselībai!

Lieliskam augumam un 5 ieguvumi veselībaiJa vienmēr esi gribējusi skaistas kājas un lielisku augumu, bet nav izdevies šo sapni īstenot, mēs esam šeit, lai pateiktu, ka nekad nav par vēlu uzsākt treniņus un sasniegt kāroto mērķi! Regulāras fiziskas aktivitātes un treniņi ir kas vairāk par liekā svara zaudēšanu un lieliska auguma iegūšanu. Ievērojami uzlabosies tava miega kvalitāte, darbspējas, un pat atmiņa! Treniņi padara cilvēku laimīgāku un palīdz dzīvot veselīgāku, pilnvērtīgāku dzīvi, stāsta Joker klubs trenere Beāte Krūmiņa.

AR KO SĀKT?

Lai izvairītos no traumām, būtu ieteicams konsultēties ar profesionāli, sevišķi, ja tev nav iepriekšējas pieredzes un zināšanas par to, kā pareizi trenēties. Fitnesa treneris izveidos tieši tavām vēlmēm un fiziskajai sagatavotībai atbilstošāko treniņu plānu un jau pavisam drīz varēsi pārliecināties par pirmajiem rezultātiem, kas motivēs nepadoties pie pirmajām grūtībām.

Joker klubs spa un fitness

Vari izvēlēties arī grupu treniņus Joker klubā. Tās norisinās nelielās grupās, ļaujot trenerim veltīt pietiekam daudz uzmanības ikvienam. Joga, pilates, BodyArt treniņi, zumba vai ūdens aerobika – izvēle ir liela, atliek tikai izvēlēties. Ieskaties jokerklubs.lv

KAD MANĪŠU PIRMOS REZULTĀTUS?

Svarīgs ir izejas punkts – to, vai skaisti veidots augums iezīmēsies jau pēc nepilniem diviem fitnesa klubā pavadītiem mēnešiem nosaka tas, vai trenējies vismaz trīs reizes nedēļā un tas, vai tava ēdienkarte ir veselīga un sabalansēta.

  • Ja liekā svara nav daudz: ievērojot trenera norādījumus, pusgada laikā vari iegūt savu sapņu augumu;
  • Ja ir liekais svars: nemainot uztura ieradumus, trenētie muskuļi zem tauku slāņa nebūs pamanāmi;
  • Ja ir palielināts liekais svars vai aptaukošanās: iesakām ūdens aerobikas nodarbības peldbaseinā. Pateicoties ūdens fizikālajām īpašībām, tiks mazināta ķermeņa svara radītā slodze.

SPORTOŠANAS ATSĀKŠANA PĒC DZEMDĪBĀM

Jaunajām māmiņām ir būtiski nepārsteigties ar pāragru formas atgūšanu. Bērniņa zīdīšanas laiks nav īstais brīdis, lai mainītu savu ieradumus. Tas var radīt pārslodzi jaunajā dzīves situācijā, tādēļ būtu vēlams to darīt pakāpeniski. Iesākumā ieteicami elpošanas vingrinājumi diafragmas nostiprināšanai – to vari darīt jau no pirmās dzemdību dienas.

  • Ja pēc dzemdībām izveidojusies diastāze (sprauga starp vēdera taisnajiem muskuļiem), neuzsāc vingrošanu bez fizioterapeita palīdzības. Ar laiku tā parasti mazinās, bet, izpildot nepareizus vingrinājumus, tā var palielināties! Šo muskuļu savilkšanai ir pieejami īpaši vingrojumi, kurus fizioterapeits ieteiks, izvērtējot katru gadījumu individuāli;
  • Pēc dzemdībām, hormonālo pārmaiņu dēļ, nav stabilas arī locītavas, tāpēc uzreiz nav ieteicams uzsākt pildīt visus sev zināmos vingrinājumus;
  • Ķeizargrieziena un citu sarežģījumu gadījumā, obligāti konsultējies ar savu ginekologu!

KĀ PAREIZI KOMBINĒT NODARBĪBAS?

Svarīgs noteikums – kardio un spēka treniņi ir jākombinē.

Ja apmeklēsi tikai kardio treniņus, svars zudīs, bet neveidosies skaists augums, ko nodrošina spēka un lokanības treniņi.

Piemēram: 2 spēka treniņi un 1 kardiotreniņš nedēļā. Palielinot slodzi: 2 kardiotreniņi un 2 spēka treniņi, kuros noteikti ir arī stiepšanās. Vai: 2 kardiotreniņi, 2 spēka un 1 lokanības treniņš. Ja ir pieci treniņi nedēļā, variāciju ir daudz.

KĀDAS GRUPU NODARBĪBAS IZVĒLĒTIES?

Joker klubs piedāvā plašu grupu nodarbību klāstu, sākot ar treniņiem fitnesa studijā līdz pat ūdens aerobikai un zumbai ūdenī. Ikvienas grupu nodarbības sastāvdaļa ir iesildīšanās un atsildīšanās. Joker kluba treneri stāstīs gan par pareizu elpošanas tehniku, gan vingrinājumu izpildi. Ja sen neesi apmeklējusi fitnesa klubu, uztraukumam nav pamata –treneris ar prieku paskaidros, iemācīs un atbildēs uz visiem tevi interesējušiem jautājumiem.

KAS JĀŅEM VĒRĀ TRENĒJOTIES?

  • Optimālais laiks treniņam ir 1 – 1,5h. Ilgāki treniņi var radīt pārslodzi gan ķermeņa, gan sirds pārslodzi – tas ir bīstami!
  • Pēc treniņa jāļauj organismam atjaunoties, tāpēc nebūtu ieteicams plānot treniņus vairākas dienas pēc kārtas;
  • Pārtrenēšanās pazīme ir nogurums, miega traucējumi, aizkaitinājums un sāpes ķermenī. Muskuļu sāpes, saspringums un disbalanss, kas rodas pārtrenēšanās dēļ, rada vēlmi visu likt pie malas.

5 ieguvumi veselībai

1. Samazina sirds un asinsvadu slimību risku

Lai sirds un asinsvadu sistēmu uzturētu labā stāvoklī, katru dienu ir jābūt mērenai aerobajai slodzei. To var panākt dodoties garākās pastaigās vai kāpjot pa kāpnēm, tomēr intensīvāka slodze būtu nepieciešama vismaz trīs reizes nedēļā.

2. Palielina laimes sajūtu

Tā nav sagadīšanās, ka pēc laba treniņa tu jūties labāk. Ir zinātniski pierādīts, ka regulāra fiziska slodze nomierina nervu sistēmu. Protams, jāvingro daudz un bieži, bet piemērotā aerobajā slodzē laimes hormoni izstrādāsies garantēti.

3. Labāka miega kvalitāte

Cilvēkiem, kuri cieš no dažādiem miega traucējumiem, ieteicama fiziskā slodze – veselīgs miegs veicinās vispārējo dzīves kvalitātes un darbspējas palielināšanos.

4. Kļūsi mazāk uzņēmīga pret slimībām

Tiks stiprināta tava imūnsistēma kopumā, tādējādi samazinot saaukstēšanās, vīrusu, un pat krūts vēža riskus.

5. Enerģijas palielināšanās

Zemas intensitātes vingrinājumi samazinās organisma noguruma līmeni un palielinās tavu enerģiju par 20 procentiem.

Tiekamies Joker klubā!
www.jokerklubs.lv
+371 26441212

Foto: Shutterstock