Padomi tavai veselībai

Ārsta video padoms - aizcietējums

Video padoms. Vēdera aizcietējums, ko darīt?

“Lielās darīšanas” parasti ir nobīdītas veselības jautājumu perifērijā – pat ģimenes ārstiem, kas lielākoties neiztaujā pacientu par tualetes apmeklējumu, ja vien nav tiešu sūdzību par vēderu. Aizspriedumi par aizcietējumiem spilgti izpaužas arī aptiekās, kur reti kurš pircējs uzdrošinās raksturot savus simptomus.

Lasīt vairāk
Vakcinācija pret ērču encefalītu

Mostas ērces! Pasargā sevi no ērču encefalīta – vakcinējies!

Gaisa temperatūrai pārsniedzot +3 grādu atzīmi sāk aktivizēties ērces. Ērces kodiens var izraisīt bīstamo ērču encefalīta slimību, kuru nevar ārstēt ar antibiotikām vai citām zālēm – iespējama tikai simptomātiska ārstēšana. Šī bīstamā vīrusa infekcija bojā galvas un muguras smadzenes, radot dzīvībai bīstamu komplikācijas un invaliditātes risku.

Lasīt vairāk
caureja

Plāksteris pret caureju: kas tas ir?

Akūta caurejas gadījumā var būt nepareizi izvēlēties daudz lietotos tradicionālus līdzekļus. Ideja sākt ārstēšanu ar “plāksteri” caurumam gļotādas mehāniskajā barjerā ir veicinājusi unikāla dabīga līdzekļa attīstību, kas palīdz apturēt un ārstēt caureju, uzsūkt gan toksīnus, gan vīrusus un baktērijas.

Lasīt vairāk
Paaugstināts holesterīns

Paaugstināts holesterīns: Ieteikumi kā samazināt holesterīnu

Augsts holesterīna līmenis var būt iedzimts, taču visbiežāk tas ir neveselīga dzīvesveida rezultāts. Paaugstināta holesterīna līmeni samazināt iespējams gan ar uztura, gan dzīvesveida korekcijām. Smagākos gadījumos paaugstinātu holesterīna līmeni mediķis var likt samazināt ar medikamentiem, taču būtiskus uzlabojumus var dot dzīvesveida maiņa.

Lasīt vairāk
Aknu veselibai

Aknu veselība: Kādēļ jārūpējas par aknām, ja tās nesāp?

Daudzi citi mūsu orgāni ziņo, ja to darbība ir apgrūtināta. Turpretim, aknu veselību pārbaudīt varam vienīgi ar testiem un analīzēm, tāpēc svarīgi pārbaudes veikt regulāri un sekot skaitļiem, kuri var norādīt uz iespējamām problēmām. Labā ziņa – aknu šūnas, kas nav vēl transformējušās rētaudos, spēj atjaunoties. Galvenais – nenokavēt!

Lasīt vairāk
maniveselibasdati.lv