Jaunums! Saņem ĀRSTA PALĪDZĪBU TŪLĪT – konsultējies ar ārstu attālināti čata vai video veidā.

Attālinātās ārstu konsultācijas

Sāpes, akūta veselības problēma vai steidzami nepieciešama e-recepte medikamentu iegādei ir situācijas, kad pacients ārsta palīdzību vēlas saņemt uzreiz. Līdz šim pieraksts pie ārsta bija pieejams tikai pēc vairākām dienām un pat nedēļām. Šo pacientiem sasāpējušo jautājumu Latvijā risina lietotne MyEmerg – tajā ar ārstu konsultēties var tūlīt attālināti.

Attālinātās ārstu konsultācijas ir īpaši noderīgas reizēs, kad klātienes vizīte nav iespējama, tuvojoties brīvdienām, esot ārzemēs, brīžos, kad pašsajūta ir pārāk slikta, lai dotos ārpus mājas. Ārsti attālinātai konsultācijai lietotnē ir pieejami pacientam ērtā laikā, neatkarīgi no atrašanās vietas. Pie tam šis ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu: attālināta ārsta konsultācija izmaksā mazāk nekā klātienes vizīte klīnikās. Viss kas nepieciešams ir telefonā lejuplādēt lietotni MyEmerg

Attālinātām ārstu konsultācijām ir virkne priekšrocību, lietošanas ērtums, iespēja konsultēties ar ārstu sev ērtā laikā un vietā, tiek ietaupītas izmaksas un laiks, kas jāpavada ceļā, drošība no inficēšanās (īpaši vīrusu laikā), iespēja ērti nosūtīt visu informāciju par savu veselību digitālā formātā, turklāt ārstiem ir iespēja konsultēt pacientu ātrāk, nekā šāda konsultācija būtu iespējama klātienē.

Ar lietotnes MyEmerg palīdzību ar ārstu var sazināties čata vai video veidā. Video konsultācija piemērota, lai diagnosticētu  veselības problēmu, vai nopietnāku problēmu gadījumā. Savukārt čats noderēs ātrai vai atkārtotai konsultācijai, ja pēc konsultācijas radušies kādi papildu jautājumi, piemēram, uzsākot lietot medikamentus.

MyEmerg attālinātā ārsta konsultācijā var saņemt tos pašus pakalpojumus, ko klātienes vizītes laikā. Ārsts attālināti var novērtēt pacienta veselības stāvokli, sniegt rekomendācijas veselības stāvokļa uzlabošanai, izrakstīt e-recepti, izsniegt nosūtījumu, atvērt un aizvērt darba nespējas lapu un nodrošināt citus ar veselības stāvokļa diagnostiku saistītus pakalpojumus.

Jau uzreiz pēc konsultācijas pacients varat doties uz tuvāko aptieku, lai saņemtu sev izrakstīto medikamentu. Tāpat pēc konsultācijas  pacients lietotnē saņem rakstisku ārsta slēdzienu, ko var izmantot apdrošināšanas formalitāšu kārtošanai vai tālākām konsultācijām ar citiem speciālistiem.

Attālināta ārsta konsultācija īpaši noderīga

  • Lai veselības problēmas neielaistu laika trūkuma vai ārstu pieejamības dēļ. Nopietnas slimības visbiežāk rodas no mazām, savlaikus neārstētām problēmām. Bieži vien cilvēki nevar atrast laiku aizbraukt pie ārsta, dažkārt problēma ir delikāta, tāpēc izvēlas jautājumu paturēt noslēpumā. Tagad par visiem veselības jautājumiem jūs varat konsultēties attālināti.
  • Kvalitatīva veselības aprūpe jebkurā vietā – ar lietotnes palīdzību ar ārstu var sazināties, jebkurā vietā. Tas paver iespējas pacientiem arī attālos reģionos saņemt konsultācijas no sertificētiem, augsta līmeņa ārstiem, neapmeklējot galvaspilsētu.
  • Otra ārsta viedoklis – pēc jau notikušas vizītes pie kāda ārsta, ja pacientam rodas šaubas par uzstādīto diagnozi, un viņš vēlas uzzināt vēl kāda speciālista viedokli.
  • Hronisko slimību pacientiem – regulāri ambulatorie apmeklējumi prasa daudz laika un enerģijas. Šādas biežas vizītes var aizstāt ar attālinātu konsultāciju;
  • Lai saņemtu padomu par medikamentu lietošanu: pēc vizītes pie ārsta var rasties jautājumi par pareizu izrakstīto medikamentu lietošanu, zāļu blakusparādībām, pašsajūtu vai izrakstīto medikamentu kombinēšanu;
  • Atvaļinājumā laikā – medicīniska konsultācija svešā valstī ir sarežģīta, laikietilpīga un, iespējams, ļoti dārga, savukārt lietotnē ar ārstu var konsultēties dzimtajā valodā ātri, ērti un bez rindām.

Lietotne MyEmerg ir vienkārša, ērta un saprotama katram, un lejupielādējama App Store un PlayStore.  Lietotnē jūs varat pieteikties konsultācijai ar visdrīzāk pieejamo speciālistu vai pieteikties pie konkrēta ārsta. Lietotnē ir ērta pārskatāma informācija par ārstiem – viņu izglītību, pieredzi un specializāciju. Konsultācijas MyEmerg sniedz tikai pieredzējuši un darbam Latvijā sertificēti augsta līmeņa ģimenes ārsti un speciālisti.

Biežākie jautājumi, par kuriem pacienti sazinās attālināti:

Elpošanas ceļu saslimšanas: akūtas infekcijas, klepus, sinusīts, drudzis, temperatūra;
Sirds un asinsrite: paaugstināts/pazemināts asinsspiediens, sirdsklauves, holesterīns;
Endokrīnā sistēma: vairogdziedzeris, diabēts, vielmaiņas slimības, imunitātes traucējumi;
Kuņģa-zarnu trakts: aizcietējums, caureja, vēdera pūšanās;
Skeleta-muskuļu sistēma: locītavu slimības, osteoartrīts un reimatisms
Uroģenitālās sistēma: urīnceļu/urīnpūšļa infekcijas, menstruāciju traucējumi, menopauzes problēmas;
Nervu sistēma: galvassāpes, migrēna;
Garīgi traucējumi: depresija, trauksme, uzmanības deficīta traucējumi;
Traumas: sasitumi, sastiepumi, brūces;
Ādas problēmas: izsitumi, alerģiskas reakcijas;
Kontracepcija;
Bezmiegs un miega traucējumi;
Svara samazināšana.

Par konsultācijām var norēķināties sev ērtā veidā:

  • Ar maksājumu karti;
  • Ar apdrošināšanas polisi*. Šobrīd pacienti*, kuriem ir Seesam veselības apdrošināšanas polise, apmaksu par konsultāciju var veikt automātiski ar polises palīdzību. Tāpat attālināto konsultāciju pakalpojums, sadarbībā ar MyEmerg ir integrēts arī veselības apdrošinātāja Seesam aplikācijā, kas nozīmē, ka konsultācijām Seesam klienti var pieteikties arī caur sava apdrošinātāja aplikāciju;
  • Ar Apple Pay vai Google Pay.

Konsultējoties attālināti, tu saudzē vidi!

Būtisks ieguvums attālinātām konsultācijām ar ārstu ir arī ietekmes uz vidi mazināšana. Tiek samazināts plasmasas, papīra un citu izejvielu patēriņš, samazinās atkritumu daudzums, tiek ietaupīta degviela un mazinās transporta radītās oglekļa emisijas. Katra konsultācija ar ārstu būtiski samazina oglekļa pēdas nospiedumu.

Lai konsultētos attālināti ar ārstiem, lejuplādējiet lietotni MyEmerg App Store vai  PlayStore.

Foto: Adobe