Matu atjaunošana un kopšana – padomi un inovācijas

Matu atjaunošana

Ziema matiem nav draudzīgākais laiks. Lielās un biezās šalles, kapuces un cepures, kas rada fizisku berzi, un arī zemā gaisa temperatūra iedarbojas kā stresa faktors – mati spurojas, saveļas, lūst, gan ātrāk taukojas, gan arī elektrizējas, kļūst sausi un nespodri. Šo ārējās vides negatīvo faktoru ietekmē parādās arī dažādas galvas ādas problēmas, piemēram, veidojas blaugznas. Kā kopt pareizi matus, konsultē friziere Linda Feldmane.

Ziema matiem ir nopietns pārbaudījumu un izturības laiks, tāpēc tik svarīga ir pareiza un pārdomāta to kopšana. Aukstajos gada mēnešos būtiski ir izvēlēties vairāk barojošus nekā mitrinošus matus kopšanas līdzekļus – gluži tāpat kā sejas kopšanas gadījumā. Izteikti mitrinošie kopšanas līdzekļi lai paliek vasarai – to sastāvā esošā hialuronskābe mitrina matus, tāpēc zemas gaisa temperatūras apstākļos tie var savā ziņā “sacietēt”.

Obligātais trio

Šampūns, balzāms/kondicionieris un kopjošais serums pirms matu žāvēšanas un veidošanas – gada aukstajā sezona šī ir teju obligāta prasība. Vēlams, lai matu barošanas funkciju veiktu gan izraudzītais šampūns, gan kondicionieris. Matu ārsti gan saka, ka nav īpaša pamatojuma izvēlēties vienas sērijas līdzekļus, jo katram no tiem ir konkrēts uzdevums, kuru tie pilda neatkarīgi no zīmola. Tomēr matu kosmētikas ražotāji uzsver, ka viena zīmola līdzekļu savstarpējā mijiedarbībā iespējams gūt vislabāko rezultātu. Tie ir izstrādāti laboratorijā pēc tāda principa, lai secīgi papildinātu cits citu. Situācijas un iespējas, protams, ir dažādas, tomēr labāka rezultāta sasniegšanai vēlams, lai abi šie produkti piederētu vienam zīmolam. Tas pats principā attiecas uz serumu, bet te jau tomēr pieļaujamas lielākas atkāpes.

Kā izvēlēties matu līdzekli?

Vienā sērijā var būt divu veidu līdzekļi – viens biezs krēmveida, otrs šķidrāks un vieglāks. Tas attiecas gan uz kondicionieriem, gan matu maskām un veidošanas līdzekļiem. Ziemā ir “atļauta” arī barojošu un atjaunojošu masku biežāka lietošana – ja vasarā optimālā tās izmantošanas regularitāte ir viena reize nedēļā, tad aukstajā laikā tās var jau būt divas reizes. Protams, ir svarīgi skatīties individuāli – plānākiem un smalkākiem matiem vēlams izvēlēties vieglāko versiju un mati jābaro retāk, jo citādi tie kļūst smagi un saplok, savukārt biezo un raupjo matu īpašniecēm labāk piemēroti ir biezie krēmveida kopšanas līdzekļi un barot matus var droši pāris reizes nedēļā. Taču svarīgi atcerēties – matu barošanā vairāk nenozīmē labāk, tāpēc ir būtiski nepieļaut pārmērības.

Svarīgi! Noteikti jāizvairās no silikonu saturošu masku un veidošanas līdzekļu lietošanas – iesākumā efekts ir patiešām labs, mati it kā tiek “uzpildīti” un izskatās apjomīgāki, bet pēc laika rezultāts ir bēdīgs – matu struktūra reāli pasliktinās, tie sāk lūzt, galos šķelties utt. Jāatceras – silikona daļas īsti no matiem izmazgāt nav iespējams!

Profesionālie matu kopšanas līdzekļi lietošanai mājās

Viens no efektīvākajiem matu kopšanas zīmoliem ir starptautiski atzītais profesionāls salonu zīmols OLAPLEX, kas ļauj atjaunot un stiprināt mata struktūru no iekšpuses, nostiprina matu ārējo slāni un kutikulu. OLAPLEX® patentētā Bond Building tehnoloģija ir jauna kategorija matu kopšanā, kas palīdz atjaunot matu saites, kas var tikt pārrautas termiskās, mehāniskās vai ķīmiskās apstrādes laikā. Bond building tehnoloģija ļauj frizieriem sekmīgi veikt visdrosmīgākas un sarežģītākas matu ķīmiskās apstrādes procedūras.

Iedvesmojoties no salonu matu kopšanas, OLAPLEX ir radījis matu kopšanas līdzekļus lietošanai arī mājas apstākļos. Viss OLAPLEX produktu klāsts ir bez silikoniem un bez parabēniem. Būtiski arī, ka Olaplex līdzekļi ir piemēroti visiem matu tipiem.

  • Unikāls līdzeklis matu struktūras ārstēšanai un atjaunošanai no iekšpuses OLAPLEX Nr.3, kuru ieklāj mitros matos pirms matu mazgāšanas, uzlabo matu struktūru par 68%, padarot tos 3 reizes stiprākus. Lietošanai 1-3 reizes nedēļā.
  • OLAPLEX Nr.4  – matu struktūru atjaunojošs šampūns, kas atjauno un stiprina matu struktūru no iekšpuses un uztur nepieciešamo mitruma līmeni matos; piešķir tiem spīdumu un padara viegli izķemmējamus.
  • OLAPLEX Nr.5 – koncentrēts kondicionieris lietošanai pēc katras mazgāšanas – paredzēts matu atjaunošanai no iekšpuses, palīdz uzturēt nepieciešamo mitruma līmeni matos, piešķir matiem spīdumu un padara tos viegli ķemmējamus.
  • OLAPLEX Nr. 8 – koncentrēta atjaunojošā maska pēc mazgāšanas, piešķir matiem spīdumu un pilnību, un kā intensīvs mitrinātājs atjauno un izlīdzina bojātus matus, nepadarot matus smagus. Lietošanai 1 reizi nedēļā.

Olaplex

Kas ir būtiski matus fēnojot un veidojot?

Matu fēnojot, vienmēr ir svarīgi nodrošināt termoaizsardzību (aizsardzību pret karstumu), taču ziemā it īpaši. Un te atkal ir svarīga pareiza līdzekļu izvēle – ja vasarā izmantojami izsmidzināmi, šķidrākas konsistences produkti, tad ziemā priekšroka dodama biezākas krēmveidīgas struktūras līdzekļiem. No veidošanas putām, lakām, kas pamatā paredzētas tikai un vienīgi apjoma radīšanai, gan vajadzētu ziemā atteikties, lai mati netiktu vēl vairāk sausināti, kā arī pieplacināti, ja tiek valkāta cepure.

Princips patiesībā ir viens: vislabāk, ja līdzeklis nodrošina abas funkcijas – kā termoaizsardzību, tā arī veidošanu jebkurā sezonā!

OLAPLEX No.9 viegls veidošanas serums, kas aizsargā matus no karstuma un lūšanas, paātrina matu žāvēšanas laiku, uzlabo matu struktūru, nepadarot tos smagus. Piemērots visu matu tipiem.

OLAPLEX No.6 nogludinošs krēms stiprina, mitrina un paātrina matu žāvēšanas laiku, vienlaikus izlīdzinot un nogludinot. Samazina matu pūkošanos līdz 72 stundām. Piemērots ļoti bojātiem matiem.

Olpaplex veidošanas līdzekļi

Mati spurojas un viss! Ko tad?

Ja tomēr matu paklausību un nevainojamu izskatu tomēr neizdodas panākt ar iepriekš minētajiem produktiem un darbībām, tad palīgos noslēguma stadijā mājas apstākļos iespējams ņemt kādu eliksīru vai eļļu, kas matus “savāc” un nogludina, piešķirot tiem spīdumu un veselīgu izskatu. OLAPLEX No.7 – viegla un atjaunojoša eļļa matu veidošanai, kas nodrošina karstuma aizsardzību līdz pat 230°, sniedz aizsardzību, matus taisnojot vai veidojot ar lokšķērēm.

Kas matiem patīk?

Noteikti nozīme ir uzturam – veselīgam un sabalansētam uzturam ar pietiekamā daudzumā uzņemtām olbaltumvielām, aminoskābēm, omega-3 taukskābēm. Arī veselīgam un sabalansētam dzīvesveidam ir nozīme – vispārējs nogurums un hronisks stress, nepietiekama šķidruma uzņemšana matiem pavisam netīk un tie ļoti atsaucīgi uz šiem faktoriem reaģē.

Ir sievietes, kuras ļoti atzinīgi izsakās par kolagēnu un citus matu augšanu stimulējošus elementus saturošiem uztura bagātinātājiem.

Kas matiem nepatīk?

Nr.1. Nē matu agresīvai mazgāšanai, kā arī slaucīšanai vai berzēšanai ar dvieli, kas matus fiziski traumē, iespējams, vēl vairāk nekā nelabvēlīgie ziemas apstākļi. Pareiza rīcība – matus viegli un maigi izsusināt, lieko ūdeni nospiežot dvielī.
Nr.2. Pārāk karsta fēna temperatūra nav matiem draudzīga, teicams vienmēr izvēlēties otro jeb vidējo režīmu, kas matiem ir draudzīgāks un saudzīgāks.
Nr.3. Salā, lietū un nemīlīgā laikā – obligāti valkā cepuri vai citu galvassegu! Ļaunums, ko matiem un vispārējai veselībai nodarīs aukstums, ir nesalīdzināmi lielāks par matu “burziņu” zem cepures!

Protams, mēs nevaram mainīt savu matu struktūru, faktūru un apjomu – par to vislielākajā mērā atbild mūsu gēni. Tas, ko mēs varam – matus atbilstoši sezonai un pareizi kopt, saudzēt un reizi pa reizei palutināt, un tad jau skats spogulī mūs arī iepriecinās!