Homeopātija: Kā darbojas un lielākie ieguvumi veselībai

homeopatija 1

Homeopātija ir ārstniecības metode, kuras vadošais pamatprincips ir līdzības likums – līdzīgs tiek ārstēts ar līdzīgu. Ja kāds no dabas vai apkārtējās vides elementiem lielās devās izraisa dzīvā organismā kādas patoloģiskas izmaiņas, tad no šī elementa, atbilstoši homeopātijas likumiem, pagatavots preparāts var izārstēt tādas patoloģiskas izmaiņas, kuras pēc savām izpausmēm ir līdzīgas dotā elementa toksiskai iedarbībai. Kā darbojas homeopātija, stāsta homeopāts Juris Jakušenoks.

Homeopātija ir radusies 18. gadsimta beigās, un šodien Pasaules Veselības Organizācija to atzīst par otro lielāko ārstniecisko sistēmu, ko izmanto pasaulē.

Pastāv simtiem dažādu homeopātisko līdzekļu, un ir iespējams katra indivīda individuālai problēmai piemeklēt individuālu preparātu. Homeopātiskie preperāti tiek izgatavoti no  dabiskām vielām – augiem, minerāliem vai dzīvnieku izcelsmes produktiem, tos ļoti stipri atšķaidot. Biežāk lietotās zāļu formas ir pilieni, pulveri, tabletes, graudiņi ,eļļas, ziedes un ārīgi lietojami spirta šķīdumi.

Homeopātiskās zāles var lietot no dzimšanas līdz sirmam vecumam. Tās droši var lietot grūtnieces, barojošas māmiņas un alerģiski slimnieki.

Kā darbojas homeopātija?

Jautājums, kāpēc būtu lietderīgi izmantot homeopātiskās vielas, lai palīdzētu ārstēt slimību vai veselības problēmu, ja tā pati viela arī veicina slimības? Ideja ir tāda, ka šī prakse palīdz stimulēt imūnsistēmu un organisma dabiskās spējas dziedēt. Kā apgalvo Homeopātijas skola, “Tas, ko viela spēj izraisīt, tā spēj arī ārstēt”.

No tradicionālās medicīnas homeopātija atšķiras ar to, ka ārstē organismu kopumā. Tradicionālā medicīna skata katru orgānu atsevišķi un apspiež simptomus, savukārt, homeopātija šos simptomus ņem vērā, un ar homeopātiskajām zālēm dod impulsu organismam sakārtoties. Homeopātija stimulē ķermeņa spēju dziedināt pašam sevi, tiek stiprināta arī imunitāte, kas palīdz ķermenim atgūt dabisko līdzsvaru.

Viens no svarīgākajiem homeopātiskās medicīnas principiem ir tas, ka ārstniecībai jābūt individualizētai un pielāgotai katra cilvēka specifiskajiem simptomiem, ķermenim un vajadzībām. Pat ja divi cilvēki slimo ar vienu un to pašu, viņi var saņemt pilnīgi atšķirīgus ārtēšanas ieteikumus, pamatojoties uz situāciju, kādā cilvēks atrodas un to, kā iespējams viņa organisms reaģēs.

Kuri cilvēki gūst visvairāk labuma no homeopātijas?

Praktiski homeopātija ārstē visu, taču visplašāk tiek lietota pacientiem, kas cieš no depresijas, alerģijas, astmas, migrēnas vai spriedzes galvassāpēm, trauksmes, dermatīta un citiem ādas bojājumiem, artrīta, noguruma, vairogdziedzera vai autoimūnas sistēmas traucējumiem un gremošanas problēmām.

Vai ar homeopatiju  var ārstēt vīrusus un gripu?

Homeopātijas preperāti darbojas ļoti efektīvi saaukstēšanos un vīrusu profilaksei kā arī ārstēšanai. Tie nostiprina cilvēka imūno sistēmu, tāpēc cilvēki, kuri lieto sev atbilstošu homeopātisko preparātu pirms gripas sezonas, slimo daudz retāk un, ja saslimst, tad simptomi ir daudz vieglāki un slimība pazūd daudz ātrāk nekā pārējiem sasirgušajiem. Kā piemēru, varu ieteikt Bittner ražoto preparātu Aflubin gan tabletēs, gan pilienos. Kā profilakses līdzekli lieto 2 reizes dienā, kā ārstniecības līdzekli slimības sākuma stadijā ik pēc 30, 60 minūtēm atbilstoši konkrētās saslimšanas izpausmēm un ražotāja instrukcijām.

5 Homeopātijas ieguvumi veselībai

1. Tiek ņemti vērā visi individuālie pacienta aspekti

Homeopātija neuzskata  slimību tikai par simptomu kopumu, bet gan par reakciju uz noteiktu  pacienta stāvokli.  Un homeopātija ņem vērā  visus simptomus, ar kuriem saskaras pacients, tai skaitā,  psiholoģiskus, garīgus, emocionālus un  fiziskus. Tas nozīmē, ka homeopātiskā  ārstēšana ņem vērā tādas lietas kā hronisks stress, un arī paša cilvēka pārliecību par savu izveseļošanos, kas, kā zināms,  ir ārkārtīgi svarīgi vispārējam veselības stāvoklim.

2. Tiek izmantotas dabīgas vielas mazās devās

Homeopātiskās zāles netiek izgatavotas, izmantojot cilvēka radītas vielas vai ķīmiskas vielas, bet gan tiek izgatavotas no dabā sastopamiem mikroelementiem, dzīvnieku izcelsmes produktiem un augiem.  Tās parasti tiek izmantotas ļoti mazās devās, un ir “maigas, smalkas un spēcīgas”. Salīdzinājumā ar recepšu medikamentiem, tās lietojot ir ļoti mazs atkarības risks un tās ļoti reti izraisa negatīvas blaknes.

3. Palīdz ārstēt alerģijas un astmu

Homeopātija ārstē alerģiju un astmu ļoti līdzīgā veidā, kā to dara tradicionālā medicīna, dodot pacientam nelielu daudzumu tās pašas vielas, kas sākotnēji izraisa alerģiju.

4. Var palīdzēt samazināt trauksmi un depresiju

Daudziem cilvēkiem ar trauksmi un depresiju rodas problēmas, piemēram, bezmiegs vai miega traucējumi, nogurums, muskuļu sāpes, galvassāpes un gremošanas traucējumi. Homeopātiskais ārsts izskata visus simptomus, kas saistīti ar psiholiģiskiem traucējumiem, gan fiziskiem, gan emocionāliem, kas var palīdzēt pacientam ātrāk atveseļoties.

5. Palīdz kontrolēt sāpes

Atsevišķos pētījumos ir konstatēts, ka cilvēki, kas cieš no hroniskām sāpēm, var gūt labumu no homeopātiskās ārstēšanas, bez nepieciešamības pēc riskantām procedūrām vai medikamentiem.

Homeopātijas vēsture

Homeopātijai  ir vairāk nekā 200 gadi, un šodien tā tiek praktizēta gandrīz visās valstīs.

Homeopātijas pamatlicējs ir vācu zinātnieks, ārsts, ķīmiķis, matemātiķis, filozofs, lingvists Samuels Hanemans,  kurš 1796. gadā izmantoja seno grieķu ārstniecības speciālistu radītās idejas, lai veidotu viņa homeopātisko zāļu teoriju.

Kā izvēlēties  labu ārstu-homeopātu?

Latvijā, par homeopātu var strādāt tikai speciālists, kurš ir ieguvis ārsta diplomu. Tas nozīmē, ka visi homeopāti ir izglītoti tradicionālajā medicīnā. Meklējiet cienījamu ārstu, veicot izpēti. Izvēloties ārstu, protams, noteicošais ir ārstēšanas efektivitāte, bet ārstam ir jābūt ne tikai labam profesionālim, bet arī ieinteresētai personai sava pacienta problēmā. Izvēloties homeopātu, atceraties pavaicāt, vai viņam ir homeopāta sertifikāts, kuru Latvijā izsniedz Ārstu biedrība.

Lasi par: