Gluda āda ilgu laiku. Kā visefektīvāk atbrīvoties no apmatojuma.

FotoepilācijaLai gan skaistuma standarti gadu gaitā mainās, cilvēku vēlmei atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma ir sena vēsture. Liecības par dažādiem depilācijas veidiem atrastas pat tūkstošiem gadu senā pagātnē. Mūsdienās ir ne mazums metožu, no kuru klāsta sev piemērotāko var atrast katrs. Viens no efektīvākajiem risinājumiem, kā atbrīvoties no apmatojumu un  iegūt gludu ādu uz ilgu laiku, turklāt mājas apstākļos, ir personīgai lietošanai piemērotas fotoepilācijas iekārtas. Taču aplūkosim visus liekā apmatojuma likvidēšanas veidus, to priekšrocības un trūkumus.

Populārākās zonas, kurās sievietes (un vīrieši) parasti vēlas atbrīvot no kaitinošajiem un nevēlamajiem matiņiem parasti ir paduses, bikini zona, kājas, augšdelmi, virslūpa (sievietēm) un uzacu zona. Cīņā pret apmatojumu, atkarībā no iedarbības mehānisma, ir divi veidi:

 • Depilācija apmatojuma likvidēšana ādas virspusē mehāniskā veidā – neiznīcinot matiņa saknīti. To var darīt matiņus noskujot vai likvidējot ar īpašu krēmu un losjonu palīdzību.
 • Epilācija – apmatojuma iznīcināšana, iedarbojoties uz matiņa zemādas daļu – mata sīpoliņu, to izraujot vai citādi panākot tā izkrišanu vai izzušanu. Pie šī apmatojuma likvidēšanas veida pieder vaksācija, epilācija ar mehānisko epilatoru vai pinceti, fotoepilācija un lāzerepilācija.

Philips Lumea

Epilācijas un depilācijas metožu priekšrocības un trūkumi:

Skūšana – viens no vienkāršākajiem un pieejamākajiem veidiem, kā no matiņiem atbrīvoties. Izvēloties šo metodi, būtiski no elektrisko vai manuālo skuvekļu klāsta atrast tādu, kas būtu iespējami saudzīgāks ādai. Tas īpaši svarīgi matiņus skujot intīmākajās ķermeņa zonās, kur āda ir jutīga un viegli ievainojama.

 • Priekšrocības: tūlītējs efekts, pieejamība un nesāpīgums.
 • Daudz trūkumu: matiņi ātri ataug. Skujot, matiņi kļūst tumšāki, rupjāki un arī  arvien ātrāk ataug. Pastāv iespēja ar skuvekli savainoties un kairināt ādu.

Depilācijas krēmi/losjoni – uz ādas tiek uzklāts depilācijas krēms, kas iedarbojas uz matiņu, to ķīmiski šķīdinot. 5 – 15 minūtes vēlāk līdzekli no ādas notīra ar īpašas lāpstiņas vai sūklīša palīdzību, un matiņi ir prom. Līdzīgi kā skūšana, arī šī metode likvidē to matiņa daļu, kas ir ādas virspusē, tādējādi matiņš jau pēc pāris dienām atkal izspraucas no ādas un ataug.

 • Priekšrocības: nesāpīgums un ātrā iedarbība.
 • Trūkumi: efekts ir ļoti īslaicīgs, un šie līdzekļi satur daudz ķīmisku vielu, kas iedarbojas gan uz matiņu, to šķīdinot, gan uz ādu. Tādējādi āda var tikt gan sausināta un kairināta, gan pastāv dažādu alerģisku risks.

Gan skūšanas, gan depilācijas krēmu/losjonu metode palielina arī ieaugušu matiņu risku.

Epilators – ierīce, kas ar rotējoša mehānisma palīdzību satver un nevēlamos matiņus no ādas izrauj ar visu sakni. Mūsdienās pieejamais ierīču klāsts ir ļoti plašs gan to darbības tehnoloģijas, gan cenu ziņā.

 • Priekšrocības: ilglaicīgs efekts – izraujot mata sīpoliņu, matiņš neataug līdz pat vidēji trim nedēļām, pie tam ar laiku ataug arvien smalkāks un gaišāks.
 • Trūkumi: sāpes – to intensitāte ir atkarīga gan no personīgā sāpju sliekšņa, gan apstrādājamās zonas; “matainais periods” – lai epilatora mehānismam būtu, aiz kā pieķerties, matiņiem jābūt nedaudz ataugušiem; patērētais laiks – epilatoru pāri ādas virsmai jāslidina gana lēni, tāpēc kāju vai vairāku ķermeņa zonu apstrāde var prasīt gana daudz laika.

Vaksācija – matiņu likvidēšana tos izraujot ar vaska strēmelēm, šķidro, cieto vai cukura vasku, ko var darīt pats mājās vai salonā. Līdzīgi kā ar epilatoru, arī ar vasku, matiņu izraujot, pamazām tiek vājināta tā folikula, tādējādi matiņi apstrādājamajā zonā ataug trauslāki un gaišāki.

 • Priekšrocības: procedūra, ja to veic salonā vai iepraktizējoties pašai, ir ātra, ar ilglaicīgu efektu – atkārtota vaksācija nepieciešama vidēji ik pēc četrām nedēļām.
 • Trūkumi: sāpes, izmaksas – regulāri izdevumi par vaskiem vai salona apmeklējumu un matiņu ieaugšanas risks. Tāpat kā ar epilatoru, arī vaksācijas atkārtotai veikšanai jānogaida, lai matiņi nedaudz ataugtu.

Lāzerepilācija – nevēlamā apmatojuma apstrāde ar lāzeru palīdzību salonā vai medicīnas iestādē. Lāzeriekārta ar gaismas impulsu palīdzību mērķtiecīgi iedarbojas uz matiņu un tā saknīti, to traumējot. Rezultātā matiņš pēc kāda laika izkrīt un vairs neataug.

 • Priekšrocības: iedarbīga un ilglaicīga metode.
 • Trūkumi: Laiks – lāzers labāk iedarbojas uz tiem matiņiem, kas atrodas aktīvajā augšanas fāzē, tāpēc viena seansa laikā var iznīcināt tikai daļu matiņu. Procedūra ir jāatkārto ik pēc 6-8 nedēļām, kamēr sasniegts vēlamais efekts. Matiņu iznīcināšanai nepieciešams vidēji pat 8-10 procedūru kurss. Šajā laikā matiņus nedrīkst epilēt, bet tikai skūt, kas var būt nepatīkami tiem, kas to nav pieraduši darīt. Pie tam arī pēc kursa beigām, vidēji reizi gadā, jāveic uzturošā procedūra, jo matiņu folikulas ādā pamazām rodas no jauna. Cena – viena lāzerprocedūra, atkarībā no apstrādājamo zonu lieluma un daudzuma, var izmaksāt pat vairākus simtus eiro. Iedarbības efekts – lai gan ir ļoti daudz dažādu lāzeriekārtu veidu, jāņem vērā, ka procedūra var sliktāk iedarboties uz gaišiem matiņiem.

Fotoepilācija – ādas apstrāde ar gaismas impulsu palīdzību, kas iedarbojas uz apmatojuma sakni un matiņš izkrīt.

 • Priekšrocības: iedarbīga un pilnīgi nesāpīga, ilglaicīga metode.
 • Trūkumi: līdzīgi kā lāzerpilācija, arī šī metode labāk iedarbojas uz matiņiem to aktīvajā augšanas fāzē, un matiņi ar laiku ataug. Taču labā ziņa ir tā, ka tehnoloģijām attīstoties, fotoepilācijas iekārtas pieejamas arī mājas lietošanai, kas nozīmē, ka procedūru var veikt sev ērtā laikā un tikt pie gludas ādas mēnešiem ilgi.

Kas jāzina par fotoepilatoru darbības principu?

Fotoepilācija ir no laika, iedarbības un iztērēto resursu ziņā efektīvākajām matiņu likvidēšanas metodēm.

Viena no inovatīvākajām fotoepilācijas iekārtām mājas lietošanai ir Philips Lumea fotoepilators.  To pamatā ir novatoriska IPL (intensīvi pulsējošās gaismas) tehnoloģija, kas izmanto siltu, saudzīgu gaismu, kas it kā “iemidzina” matiņus. Gaismai iekļūstot saknē, matiņš tiek stimulēts pāriet pasīvajā augšanas fāzē un izkrist – atkārtota apstrāde kavē matiņu atkārtotu ataugšanu. IPL tehnoloģija radīta, izmantojot tos pašus paņēmienus, ko lieto profesionālos skaistumkopšanas salonos. Philips Lumea īpašs arī ar SenselQ tehnoloģiju, kas nosaka lietotāja ādas toni un norāda tieši viņam piemērotākos gaismas uzstādījumus. Savukārt ierīces pielāgojamie uzgaļi padusēm, bikini, sejai un pārējam ķermenim ļauj iekārtu lietot it visās zonās. Lumea uzgaļi veidot tā, lai izcili piegulētu katram ķermeņa izliekumam, savukārt programmas tiek pielāgotas apstrādājamajai zonai.

Philips Lumea fotoepilatora priekšrocības:

 • Bez sāpēm, bez ieaugušiem matiņiem, lieka apsārtuma un pigmentācijas;
 • Gluda un mīksta āda nedēļām un mēnešiem ilgi – līdz pat 92 % matiņu samazinājums pēc tikai trīs procedūrām;
 • Ērti un ātri – nav jāplāno pieraksts un jātērē laiks braucot uz skaistumkopšanas salonu;
 • Nav nepieciešamas rezerves daļas – ne lampas, ne želejas, kas laika gaitā bieži vien palielina kopējās izmaksas citu zīmolu līdzīgām ierīcēm;
 • Procedūras var veikt visu gadu;
 • Investīcija gludai ādai uz ilgu laiku – ierīces kalpošanas ilgums ir aptuveni 12 gadi.

 Kā lietot?

Lai ierīces efekts būtu vislabākais, pirmās četras procedūras ieteicams veikt ik pēc divām nedēļām, bet nākamās 8 procedūras — ik pēc 4 nedēļām. Pēc 12 šādu procedūru kursa gluda āda bez matiņiem saglabājas līdz pat sešus mēnešus ilgi. Vairāk par Philips Lumea un tā lietošanu var uzzināt šeit.