Ginekoloģiskās injekcijas un lāzerprocedūras: Kā atgūt vai saglabāt ķermeņa intīmo zonu labsajūtu?

sievietes intīmā veselībaDzīvojam laikā, kad veselība, labsajūta, kopējā dzīves kvalitāte iegūst arvien lielāku vērtību un nozīmi. Diemžēl zinātnieki vēl nav atklājuši veidu, kā apstādināt organisma novecošanu un ar to saistītās pārmaiņas, un tas skar arī intīmo veselību un labsajūtu. Sausuma sajūta, sūrstēšana, maksts gļotādas atslābums un noslīdējums un ar šīm sūdzībām saistītās sūdzības var būtiski ietekmēt intīmās attiecības ar partneri un dzīves kvalitāti kopumā. Pie tam šādas sūdzības var piemeklēt ne tikai pirmsmenopauzes un menopauzes vecumā, bet arī jaunas sievietes. Labā ziņa: mūsdienās ar šīm neērtībām nav jāsadzīvo, jo ilglaicīgu risinājumu var sniegt modernas lāzerterapijas procedūras un ginekoloģiskās injekcijas, konsultē “Veselības centrs 4” Ginekoloģijas nodaļas vadītāja, Latvijas Estētiskās ginekoloģijas asociācijas valdes locekle, ginekoloģe dzemdību speciāliste dr. Ilona Kampara.

Kādas pārmaiņas notiek menopauzes laikā?

Menopauze ir laiks sievietes dzīvē, kad būtiski pazeminās nozīmīga hormona – estrogēna līmenis, un tā ietekmē rodas dažādi simptomi un pārmaiņas sievietes organismā. Estrogēna līmenis sievietes organismā pakāpeniski mazinās jau ilgāku laiku pirms menopauzes iestāšanās sievietes organismā.

Par to var liecināt:

 • Karstuma viļņi un garastāvokļa svārstības;
 • Svara un menstruālā cikla regularitātes izmaiņas;
 • Sausuma sajūta, dedzināšana, sūrstēšana, sāpes un nieze ķermeņa intīmajās vietās;
 • Maksts gļotādas atrofiskas izmaiņas un atslābums, maksts noslīdējums;
 • Urīna nesaturēšana;
 • Sūdzību ietekmē apgrūtināta dzimumdzīve.

Šīs sūdzības sievietēm var rasties ne tikai premenopauzes, menopauzes un postmenopauzes periodā. Nav retums, ka sūdzības ir arī gados jaunām sievietēm – visbiežāk pēcdzemdību periodā, dažkārt hormonālo izmaiņu dēļ, atsevišķu medikamentu lietošanas gadījumos, dažu hronisku slimību gadījumos u.c.

Ar sūdzībām par intīmo veselību dzīves laikā mūsdienās saskaras vairums sieviešu:

 • 60% sieviešu sūdzas par diskomfortu, ko rada maksts sausums;
 • 45% sieviešu maksts sausuma dēļ izjūt neapmierinājumu seksuālajā dzīvē;
 • 27% sieviešu izvairās no seksa maksts sausuma dēļ;
 • 85% sieviešu menopauzē izvairās apspriest intīma rakstura problēmas;
 • 60% sieviešu slēpj savas problēmas no partneriem;
 • 72% sieviešu neārstē simptomus.

Ar šīm sūdzībām nav jāsadzīvo, – ar mūsdienīgu medicīnisko manipulāciju un ārstēšanas palīdzību tās var novērst vai nepatīkamos simptomus vismaz krietni samazināt.

Kādas metodes piedāvā mūsdienu ginekoloģija?

Gadiem ilgi ārsti kā galveno risinājumu sievietēm varēja ieteikt hormonaizstājējterapiju (HAT), dažādus lubrikantus, hormonus saturošas svecītes un vaginālos krēmus, kas problēmas atrisināja īstermiņā. Taču tagad mediķu “arsenālā” ir vairākas mūsdienīgas metodes – gan lāzerterapija, gan ginekoloģiskās injekcijas (hialuronskābes, PRP, I-PRF, A-PRF).

“Veselības centrs 4” šīs modernās metodes ar lieliskiem rezultātiem tiek piedāvātas jau vairākus gadus, un vidēji gada laikā vien veselības centra Ginekoloģijas nodaļā ārsti veic apmēram 1000 lāzerprocedūras un 600 injekcijas, palīdzot sievietēm atgūt intīmo veselību un labsajūtu, ko daudzas no viņām uzskatīja jau par zudušu.

Kādi ir populārākie ginekoloģisko lāzerprocedūru veidi un iedarbība?

MonaLisa Touch®

Vulvovaginālās atjaunošanas procedūra MonaLisa Touch® ar “DEKA” lāzeriekārtu – šobrīd efektīvākais neķirurģiskais risinājums, kas novērš un ārstē maksts atrofiju un tās blakusparādības (maksts sausums, nieze, dedzināšanas sajūta, slodzes urīna nesaturēšana, atkārtotas maksts infekcijas), atjauno maksts kanāla tvirtumu, ar kura mazināšanos saskaras daudzas sievietes pēc mazuļa piedzimšanas vai menopauzē. Tāpat šī metode ir neatsverama vulvas leikoplākijas ārstēšanā. Procedūra efektīvi novērš intīmās zonas problēmas ilgtermiņā – pēc 2-4 procedūru kursa rezultāts saglabājas apmēram pusotru gadu.

MonaLisa Touch® ir droša frakcionētā CO2 lāzerterapijas metode, kuras laikā lāzers saudzējoši iedarbojas uz maksts epitēliju un pamodina šūnas, kas ir iesnaudušās, piemēram, menopauzes iespaidā. Procedūras rezultātā pieaug maksts tonuss, uzlabojas audu trofika un gļotādas apasiņošana, atjaunojas elastīna un kolagēnās šķiedras, kas uzlabo sievietes ārējo dzimumorgānu izskatu. Atjaunojas maksts audi, muskuļu tonuss un maksts funkcionalitāte, paaugstinās tās jutīgums, mazinās maksts sausums un urinācijas problēmas.

FemiLift®

Iedarbojas līdzīgi kā procedūra MonaLisa Touch®. FemiLift® piedāvā iespējas kvalitatīvi, ātri, bez sāpēm, anestēzijas, vecuma ierobežojuma un blaknēm veikt gan ārstnieciskās, gan estētiskās ginekoloģijas procedūras ne tikai slodzes urīna nesaturēšanas ārstēšanai un maksts kanāla tvirtuma atjaunošanai, bet arī maksts sausuma un atkārtotu infekciju novēršanai. Vēlamā terapeitiskā un estētiskā efekta sasniegšanai nepieciešamas 3 procedūras ar 4-5 nedēļu starplaiku.

Ginekoloģiskās injekcijas intīmās veselības uzlabošanai

Jau vairākus gadus sievietes intīmās veselības uzlabošanai ginekologi izmanto arī injekcijas. Pastāv vairākas metodes un pildvielas, ar kurām ginekoloģiskās injekcijas var veikt, taču viens no pēdējo gadu perspektīvākajiem sasniegumiem medicīnā un estētiskajā ginekoloģijā ir injekcijas, kurās tiek izmantotas pašas pacientes asinis. Tās veicina dabisku ādas un audu atjaunošanu un ļauj ilgāk saglabāt jauneklīgu izskatu.

PRP injekcijas

Tās lieto intīmās zonas ādas un gļotādas ārstēšanai un atjaunošanai, sausuma, rētu, niezes, diskomforta, virsmas kairinājuma, seksuālās disfunkcijas un dermatoloģisku slimību ārstēšanai. Veicina rētu un ādas/gļotādas bojājumu dzīšanu, vulvas distrofisko slimību koriģēšanu, mazina menopauzes uroģenitālā sindroma izpausmes, uzlabo erogēno zonu funkciju, koriģē gadu gaitā radītās intīmās zonas fizioloģiskās izmaiņas, uzlabojot funkciju un dzīves kvalitāti.\

PRF injekcijas

Tās ārstē hroniskas vulvas slimības (leikoplakija), iedarbojoties tieši uz problēmzonu, atjauno maksts gļotādas stāvokli, uzlabo tās tvirtumu, mazina sausumu un seksuālo disfunkciju. Efektīvi mazina pēcdzemdību diskomfortu, plīsumu/iegriezumu rētas, strijas. PRF injekcijas izmanto menopauzes uroģenitāla sindroma izpausmju mazināšanai, slodzes urīna nesaturēšanas gadījumos, arī kā papildu terapiju pēc lāzerprocedūras.

Kas jāzina par PRF un tā iedarbību?

PRF ir biomateriāls, ko iegūst no pacientes pašas asinīm ar centrifugēšanas metodi. PRF princips slēpjas mūsu pašu asins unikālajā sastāvā, kura iedarbība ir daudz efektīvāka par dažādiem ķīmiskajiem preparātiem. Procedūra sākas ar neliela daudzuma asins noņemšanu no pacienta vēnas. Tad asins tiek ievietotas centrifūgā, rezultātā tiek iegūta īpaša asins struktūra, kas izdala asins šūnu augšanas faktora koncentrātu. Savukārt šis augšanas faktors kopā ar vitamīniem, aminoskābēm, olbaltumu un citām bioloģiski aktīvām vielām stimulē šūnu reģenerāciju un spēj nodrošināt jauna augstvērtīgāka kolagēna un hialuronskābes sintēzi. PRF ievade tiek veikta mikronīdlinga, makropapulas vai augmentācijas (zudušo audu apjoma atjaunošana) tehnikā. Metode ir pilnīgi dabiska un droša, tā neizraisa alerģiskas blakusparādības un infekciju risku.

Tāpat PRF metode stimulē elastīna, kologēna sintēzi un jaunu asinsvadu veidošanos, audu atjaunošanos un paātrina dzīšanas procesus. Vissvarīgākā PRF īpašība ir lēna augšanas faktoru izdalīšanās, kā rezultātā ievērojami uzlabojas ādas elastīgums, samazinās mazi ādas un gļotādas defekti, krunciņas, āda kļūst redzami starojošāka un veselīgāka. I-PRF procedūra samazina defektu un krunciņas dziļumu, darbojoties kā dabiska pildviela.

Modernās A-PRF un Cleopatra technique injekcijas, pieejamas “Veselības centrs 4”

 • A-PRF – uzlabotais (advanced) PRF satur palielinātu balto šūnu skaitu, kas ievērojami uzlabo procedūras rezultātu;
 • Cleopatra technique injekcijas (I-PRF un A-PRF) ir jaunums ginekoloģijā – metode, kas apvieno divus autologo šūnu materiālus, t.i., I-PRF+ un A-PRF metodi, ļaujot vēlamo rezultātu sasniegt vēl pārliecinošāk. Tās veikšanai injicējamo vielu iegūst, izmantojot divas dažādas asins centrifugēšanas metodes, pēc tam iegūto materiālu apvienojot vienā un injicējot zonās, kur nepieciešams uzlabojums. Tā ir unikāla metode, kas dod iespēju vienlaikus gan atjaunot audus, gan veidot apjomu (pildvielas jeb tā sauktā fillera funkcija).

Cleopatra technique parasti izmanto:
– maksts sausuma novēršanai;
– pēcdzemdību diskomforta mazināšanai;
– plīsumu/iegriezumu rētu, kā arī striju mazināšanai;
– ādas un audu elastības uzlabošanai, audu reģenerācijai;
– audu apjoma atjaunošanai;
– kaunuma lūpu formas korekcijai;
– maksts spraugas korekcijai;
– maksts tvirtuma atjaunošanai;
– hronisku vulvas slimību ārstēšanai, iedarbojoties tieši uz problēmzonu.

Šī metode ļauj arī izlīdzināt, mazināt vai novērst pēcdzemdību, ķeizargrieziena, laparoskopisko operāciju rētas, kā arī strijas.

Cik bieži jāveic?

PRP un PRF procedūras ieteicams veikt četras reizes pēc kārtas ik pēc trim nedēļām. Procedūras laikā jūtams minimāls diskomforts, jo tā tiek veikta ar smalku nanoadatu, kas praktiski neizraisa sāpes. Pirmā iedarbība novērojama 2–3 nedēļu laikā, maksimālo efektu sasniedzot 3–5 mēnešu laikā.
Labāka iespējamā rezultāta sasniegšanai ginekoloģiskās injekcijas ieteicams apvienot ar vulvovaginālās atjaunināšanas lāzerprocedūrām, tās var apvienot arī ar mazo kaunuma lūpu korekcijas operāciju.

Estētiskā ģinekologija un to apraksts ir pieejamas šeit.

Uzziniet vairāk:
Tālr.: +371 67847100
www.vc4.lv