Zīdīšanas apvienošana ar barošanu no pudelītes. Veiksmīgas kombinētas barošanas noslēpums.

Barošana ar pudelīti

Nav noslēpums, ka zīdīšanas ilgtermiņa ieguvumi bērniņam ietver mazāku kuņģa-zarnu trakta slimību, aptaukošanās, alerģiju, vēža un diabēta risku, kā arī uzlabo jaundzimušā imunitāti, savukārt māmiņai – gādā par vieglāku pēcdzemdību periodu. Taču ir gadījumi, kad zīdīšana tikai ar krūti nav iespējama un piebarošanu nākas uzsākt ātrāk, nekā plānots. Kombinētā barošana nebūt nav viegls uzdevums gan fizioloģisku, gan individuālu iemeslu dēļ. Kā šo procesu atvieglot gan bērnam, gan mammai un kas jāņem vērā? 

Zīdīšanas apvienošana ar barošanu no pudelītes īpaši agrīnā vecumā var būt sarežģīta vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, zīdīšana ir dabisks, instinktīvs process, kura iedibināšana var prasīt laiku un praksi. Uzsākot ēdināšanu no pudelītes pārāk agri, zīšanas process var tikt traucēts un bērniņš var justies apjucis. Turklāt barošana ar krūti ietver sarežģītu mijiedarbību starp mātes hormoniem, piena ražošanu un bērna vajadzībām, ko viegli izjaukt.

Kāpēc mēdz kritizēt parastās pudelītes?

Zīdainim, kas ēd no mammas krūts, ir jāizmanto apmēram četrdesmit dažādi muskuļi, lai pienu no mātes krūts “izmānītu”. Viņš liek lietā īpašu mēles, žokļa un lūpu kombināciju – pētījumi liecina, ka no krūts ēdoši mazuļi veic teju peristaltiskas jeb viļņveidīgas mēles kustības, lai ievilktu pienu no mutes priekšpuses uz rīkles aizmuguri un norītu.

Ja barošana ar krūti notiek pēc “pieprasījuma un piedāvājuma principa”, tad parastās pudelītes uzgalis rada vienmērīgu, vieglu piena plūsmu, kas no mazuļa neprasa īpašu piepūli. Šī iemesla dēļ mēdz uzskatīt, ka pudele izjauc dabiskos procesus un vai pat padara mazuli nedaudz slinku.

Barot ar pudelīti imitējot dabiskos procesus

Lai mazulis veiksmīgi pielāgotos kombinētai barošanai, talkā var nākt jaunās tehnoloģijas pudelīte, kas gan sajūtu ziņā, gan funkcionalitātē darbojas līdzīgi kā mammas krūts, atbalstot mazulīša unikālo, instinktīvo dzeršanas ritmu.

Pudelīti radījis pasaules līderis veselības tehnoloģiju jomā Philips, balstoties uz vairāk nekā 25 gadu pieredzi un pētījumiem par bērnu zīdīšanas fizioloģiju un zīdaiņu dzeršanas veidu.

Philips Avent Natural Response pudelīte ir maksimāli pietuvināta krūts zīdīšanas procesam. Tās uzgalis lieliski imitē krūts dabisko formu un pielāgojas bērna dabiskajam zīšanas ritmam. Lai tiktu pie pudelītes satura, bērnam tāpat kā pie krūts ir aktīvi jādzer – ar mēli jāsaspiež pudeles uzgali, lai atbrīvotu piena plūsmu.

Philips Avent Natural Response

Mazulis pats kontrolē savu barošanu

Zīdīšanas laikā mazuļi ierasti seko savam dabiskajam ritmam: dzer, norij, veic ieelpu. Piens plūst tikai tad, kad mazulis aktīvi dzer no krūts, un plūsma apstājas, kad mazulis norij malku un ieelpo. Parastās jeb brīvās plūsmas tradicionālajās pudelēs piens plūst bez pārtraukuma, un mazulis to nevar apturēt.

Savukārt jaunā Philips Avent Natural Response pudelīte darbojas, mazulim tikai aktīvi dzerot, līzīgi kā barojot ar krūti. Pielāgotā knupīša atvēruma forma ļauj pienam izplūst tikai dzeršanas brīdī, tāpēc bērniņš pats var kontrolēt savu zīdīšanas tempu un jebkurā brīdī apstāties, lai norītu un veiktu ievilktu elpu. Zīdīšanas tempa kontrolēšanas iespēja un pudelītes uzgaļa forma palīdz viegli apvienot zīdīšanu no krūts un barošanu ar pudelīti.

Mazina kolikas un diskomfortu

Visās Philips Avent pudelītēs ir arī pretkoliku ventilis, kas no knupja izvada lieko gaisu, lai tas nenonāktu mazuļa vēderā, tādējādi mazinot koliku un diskomforta risku. Papildus tam Philips Avent Natural Response pudelītes pieejams arī ar īpašo bezgaisa AirFree vārstu. Tas nodrošina, ka knupis ir pilns ar pienu pat tad, ja pudelīti tur horizontāli, mazulim dzerot dabiskā, vertikālā stāvoklī. Gaiss paliek pudelītē un nenonāk mazuļa vēderā, kas palīdzot mazināt koliku, gāzu un atviļņa veidošanos.

Kā izvēlēties pareizo uzgali mazuļa barošanai?

Nav divu mazuļu, kas ēstu vienādi. Mazuļu ēšanas stils attīstītas gan no viņu fizioloģijas, gan no zīdīšanas pieredzes. Daži dzer ātri, entuziastiski, citi – lēnāk, mierīgāk. Šī iemesla dēļ Philips pudelītēm pieejami dažādas piena plūsmas uzgalīši, atkarībā no bērna individuālajām vajadzībām.

Philips Avent Natural Response

Philips Avent Natural Response pudelīšu galvenās priekšrocības:

  • Inovatīva knupīša forma pielāgojas mazuļa dabiskajam dzeršanas ritmam;
  • Mīksts, elastīgs knupītis imitē krūts formu un sajūtu, lai viegli kombinētu zīdīšanu un barošanu ar pudelīti;
  • Bez noplūdēm – īpašais atvērums ļauj pienam izplūst tikai, kad mazulis aktīvi dzer;
  • Viegla mazgāšana – tikai četras detaļas, ko viegli mazgāt un salikt;
  • Pretkoliku ventilis mazina kolikas un diskomfortu, izvadot gaisu no knupīša, un tas nenonāktu mazuļa vēderā;
  • Īpašais bezgaisa vārsts papildu aizsardzībai – knupītis ir pilns ar pienu, nevis gaisu pat tad, ja pudelīti tur horizontāli, mazulim dzerot dabiskā, vertikālā stāvoklī.

Foto: Adobe