Apdrošināšana pret vēzi – tagad arī Latvijā

Onkoloģijas apdrošināšana

Onkoloģiskas problēmas var skart ikvienu, un reizēm pat domāt par to šķiet biedējoši. Tomēr bailes var mazināt, ja laikus parūpēsies par finansiālo drošību, izvēloties onkoloģisko slimību apdrošināšanu tiešsaistē – www.oncodrop.lv. To jau kopš 2022. gada janvāra Latvijā piedāvā apdrošināšanas sabiedrība Compensa Life.

Ko mūsdienās nozīmē vēža diagnoze?

Medicīna attīstās ļoti strauji! Ja pagājušajā gadsimtā onkoloģiska diagnoze varēja būt līdzīga nāves spriedumam, tad mūsdienās ar daudziem vēža veidiem ir iespējams efektīvi cīnīties, bet citos gadījumos – apturēt slimības attīstību, nodrošinot ilgstošu un pilnvērtīgu dzīvi. Katru gadu tiek uzlabotas vēža ārstniecības metodes un paplašinātas zināšanas par onkoloģisko slimību ārstēšanu.

Protams, liela nozīme ir arī vēža profilaksei – dzīvei bez kaitīgiem ieradumiem, pareizam uzturam, aktīvam dzīvesveidam. Tomēr aplams ir priekšstats, ka cilvēkam, kas dzīvo pareizi, ar šādu diagnozi nekad nebūs jāsaskaras. Lielā daļā gadījumu saslimšana ar vēzi nav cilvēka kontrolē – tas rodas iedzimtības dēļ, vai arī dzīves laikā uzkrāto šūnu mutāciju rezultātā. Tādēļ ļoti liela nozīme ir arī onkoloģisko saslimšanu diagnostikai un pareizai, laikus veiktai ārstēšanai.

Tomēr fakts, ka vēzis mūsdienās ir diagnoze, ar kuru iespējams sekmīgi cīnīties un to pārvarēt, prasa arī citu attieksmi vēža ārstēšanā – strauju un izlēmīgu, lai iespējami ātrāk apturētu slimības attīstību un atbrīvotos no tās pēdām. Viktors Gustsons, Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs un valdes loceklis norāda: “Saslimt ar vēzi var ikviens, to nevar paredzēt vai novērst, bet varam pragmatiski sagatavoties un sevi pasargāt.” Viens no pasargāšanas veidiem ir tieši mūsdienīgas apdrošināšanas iegāde.

Ar kādām izmaksām jārēķinās?

Lai arī onkoloģisko slimību ārstēšana tiek apmaksātas no valsts puses, Latvijā ar lielu atbalstu nevar rēķināties. Saskaņā ar Veselības aprūpes informācijas institūta IQVIA datiem, vidējās izmaksas onkoloģisko slimību ārstēšanai 2018. gadā Eiropas Savienībā bija 378 eiro uz vienu iedzīvotāju (ietverot medikamentu kompensāciju 61 eiro), savukārt Latvijā valsts atbalsts ir vairāk nekā divas reizes mazāks – 142 eiro uz vienu iedzīvotāju, tostarp 13 eiro medikamentu kompensācijai. Tādēļ jārēķinās, ka nopietnas vēža diagnozes gadījumā var nākties ieguldīt paša līdzekļus vai lūgt atbalstu ģimenei, draugiem, sabiedrībai. Piemēram, portālā Ziedot.lv katru nedēļu tiek saņemti 1–2 jauni onkoloģisko pacientu iesniegumi palīdzēt segt izmaksas par vēža ārstēšanu – zālēm, analīzēm, paliatīvo aprūpi u.c. Pērn vien Ziedot.lv par Latvijas līdzcilvēku un uzņēmumu ziedojumiem sniedza atbalstu 85 onkoloģiskiem pacientiem teju miljona jeb 980 643 eiro apmērā.

Protams, vislielākās izmaksas saistās ar inovatīvu un efektīvu ārstēšanu, kuru valsts Latvijā daudzos vēža gadījumos neapmaksā. Izmaksas, kas nereti sagādā nepatīkamu pārsteigumu, ir arī plašs valsts neapmaksāto pakalpojumu klāsts – papildu medikamenti, medicīniskā aprūpe, rehabilitācija, īpašs uzturs, dažādi palīglīdzekļi, paliatīvā aprūpe. Jo īpaši hroniskas vai ilgstošas slimības gadījumā šīs izmaksas var veidot daudzus tūkstošus eiro.

Vēža ārstēšana bieži saistās arī ar ilgstošu darba nespējas lapu vai invaliditātes piešķiršanas procedūru – šie birokrātiskie procesi nereti ir ārkārtīgi lēni un sarežģīti, un pacients var uz laiku palikt bez ierastajiem finanšu līdzekļiem.

Ko piedāvā OncoDrop apdrošināšana?

• Onkoloģisko slimību apdrošināšana, kas pieejama vietnē www.oncodrop.lv, ļauj viegli iegādāties apdrošināšanas polisi uz 5 gadiem ikvienam pieaugušajam no 18 līdz 65 gadu vecumam. Turklāt šī polise aizsargā arī apdrošinātā nepilngadīgos bērnus.

Ja apdrošināšanas laikā tiek konstatēts invazīvs audzējs, tad tiek izmaksāta apdrošināšanas summa pilnā apmērā, un pacients to var izmantot gan ārstēšanās apmaksāšanai, gan citiem medicīniskiem pakalpojumiem, gan ikdienas vajadzībām darba nespējas gadījumā. Ja audzējs ir neinvazīvs, tiek izmaksāti 10 % no apdrošināšanas summas.

• Būtiski, ka OncoDrop apdrošināšana sniedz arī bezmaksas neatkarīgu medicīnisku atzinumu latviešu valodā, ko attālināti nodrošinās onkoloģisko slimību speciālisti, kas strādā vadošajos onkoloģijas centros pasaulē. Šis atzinums ietvers arī individuāli izstrādātu ārstniecības plānu atbilstoši jaunākajām zinātniski apstiprinātajām ārstniecības metodēm. Turklāt, rēķinoties ar dažādām iespējām un riskiem, iespējams izvēlēties apdrošināšanas summu un attiecīgi polises cenu.

Starp nepatīkamākajām onkoloģisko saslimšanu “blaknēm” ir bailes, raizes un neziņa par nākotni. Kamēr ārsti rūpēsies par diagnostiku, ārstēšanu un aprūpi, Compensa Life apdrošināšana var palīdzēt rūpēties par sirdsmieru gan sev, gan ģimenei!

Par onkoloģisko slimību apdrošināšanas iespēju vairāk uzzini www.oncodrop.lv

compensa onco drop

Sadarbībā ar : Compensa Life

Publicitātes foto